Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Mekke Halkının En önemli Geçim Kaynağı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Mekke Halkının En önemli Geçim Kaynağı

  Reklam
  Peygamber'imizin doğduğu ortamda Mekke halkının en önemli geçim kaynağı nedir?


  Paylaş
  Mekke Halkının En önemli Geçim Kaynağı Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Mekke Halkının En önemli Geçim Kaynağı Nedir? Kısaca Bilgiler

  Mekke şehri tarımsal açıdan herhangi bir özelliği olmayan susuz taşlık bir arazi üzerine kurulu bir devlettir. Bu durum itibarı ile mekke halkı geçim ve ihtiyaç görülen maddeleri sağlamak açısından ticari faaliyetlere yönelmek zorunda kalmışlardır. Bu sebepten ötürü Mekke'nin diğer bölgelere nazaran arap yarım adasında önemli ve merkezi bir yeri vardı. Mekke şehrinde yaz kış ticari faaliyet kesintisiz sürerdi. Yazın suriye tarafına, kışın yemen tarafına kervanlar gönderilirdi. Bu kervanlar Mekke için önemliydi.

  Mekke şehrinin civarında Ukaz, Mecenne Ve Mina Panayırları bulunmaktaydı. Bu panayırlarda Mekke'nin tacirleri ihtiyaç duydukları malları sağlarken aynı zamanda ticaretin hareketlenmesini sağlıyor ve Mekke'li tüccarların iyi bir kazanç sağlamalarına fırsat veriyordu. Kısa olarak Mekke halkının en önemli geçim kaynakları ticaretti.

 3. 3
  Kayıtsız Üye
  çok saolunnnn 4. 4
  Kayıtsız Üye
  süper vallla saolunPeygamberimizin doğduğu ortamda Mekke halkının en önemli geçim kaynağı nedir,  mekke halkının geçim kaynakları nelerdir,  Mekkenin en önemli geçim kaynağı,  mekkenin geçim kaynağı,  peygamber efendimizin doğduğu ortamda mekke halkının en onemli geçim kayneğı nedir,  Mekkenin geçim kaynağı nedir,  Mekkenin en önemli geçim kaynağı nedir