Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Başörtüsü Takmamak Günah Mıdır? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Başörtüsü Takmamak Günah Mıdır?

  Reklam
  Başörtüsü takmamak neden günah


  Paylaş
  Başörtüsü Takmamak Günah Mıdır? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Değerli kardeşimiz: Baş örtüsü Yüce olan ve biz yaratan Allah'ın emridir. baş örtüsü tüm dinlerde farzdı. Mükellefiyet çağına gelmiş bir bayanın baş örtüsü takmaması kesinlikle günahtır. kuranda yüce Rabbimiz mealen "Mümin kadınlara da şöyle: Gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. Ziynet yerlerini açmasınlar. Bunlardan kendiliğinden görünen kısmı müstesnadır.

  Başörtülerini yakalarının üstüne koysunlar. Ziynet yerlerini kendi kocalarından, babalarından, kocalarının babalarından, oğullarından, kocalarının oğullarından, kendi erkek kardeşlerinden, kendi kardeşlerinin oğullarından, kız kardeşlerinin oğullarından, kendi kadınlarından, kölelerinden, erkeklik duygusu kalmayan hizmetçilerden veya henüz kadınların gizli yerlerine muttali olmayan çocuklardan başkasına göstermesinler.

  Gizleyecekleri ziynetleri bilinsin diye ayaklarını da vurmasınlar. Ey müminler! Hepiniz Allah’a tövbe edin. Böylece korktuğunuzdan emin” umduğunuza nail olasınız” (en-Nûr, 24/31). diye buyurmaktadır.
 3. 3
  Kayıtsız Üye
  başımızın ve bazı mahrem yerlerimizin kapanması kadınlar için çok önemli çünkü ALLAH bize basımızın kapanmasını emrediyor