Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Hz İbrahim'in Allahı Arama öyküsü Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Hz İbrahim'in Allahı Arama öyküsü

  Reklam
  Hz ibrahim in Allahi arama öyküsü kisaca yazınız


  Paylaş
  Hz İbrahim'in Allahı Arama öyküsü Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Hz. İbrahim (as)'ın Allah’ı Arama Öyküsü Özet

  Hz İbrahim (as) Putperestliğin yaygın olduğu bir zamanda, Çocuk denilecek yaşta, aklıyla Allah'ı arayıp bulmaya çalışıyordu. İbrahim (as) gece görünen yıldızı Rabbi olarak gördü. Düşüncesiyle Rabbım budur dedi. Yıldızın batığını görünce, banim Rabbim bu olamaz çünkü benim Rabbim kaybolmaz dedi.

  Daha sonra Güneşin doğduğunu görünce, Güneşin Rabbi olacağını düşündü. Güneşin battığını görünce, gündüz doğup, gece kaybolan benim Rabbim olamaz dedikten sonra bununda Rabbinin olmadığını anladı.

  Daha sonra Haykırarak ben Rabbimi buldum. benim Rabbim Ne putlara, ne yıldızlara, ne ay'a, ve nede güneşe benzer dedi. Daha sonra İbrahim (as) beni ve bunları yaratan Bir Allah vardır Fakat ben onu göremiyorum. Benim Yaratılışım onu görmeme müsait değildir. Onu görmem benim kudretim dışındadır.

  Daha sonra Kendisinin bu düşüncesinin Hakikat olduğunu anladı ve bütün bu gördüklerimi Yaratan ve sınırsız bir Kudrete sahip olan bir ALLAH vardır. “İşte,ben ona İbadet ederim” dedi. Böylelikle Hz İbrahim (as) Yüce olan Allah'ı küçük yaşlarda bulmuştur.
hz ibrahimin allahı arayışı hakkında bilgi,  hz ibrahimin allahı arayışı,  hz. ıbrahimin Allahi arayışı hakkında bilgi veriniz,  hz ibrahim allahı nasıl bulmuştur,  hz ibrahimin allahi bulmasi,  hz İbrahimin Allahıarama öyküsünü kısaca anladınız ,  hz ibrahimin allahı bulması