Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Yıllardır Bitmek Bilmeyen Ruhi Sıkıntı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Yıllardır Bitmek Bilmeyen Ruhi Sıkıntı

  Reklam
  Selamın aleyküm arkadaşlar. Ben 22 yaşındayım ve iyi bir üniversitede iyi bir tahsil görmekteyim. Beni buraya yazmaya iten şey çevremde danışacak kimsemin olmaması. Bu yaşıma kadar belki adına ergenlik dersiniz ya da psikolojik hastalık tam manasıyla mutlu olduğum bir anımı hatırlamıyorum. Hayatımın çoğunu içimde sıkıntıyla geçiriyorum. Sürekli rahatsız eden ya da sevdiğim insanlarla birlikte vakit geçirmekten bile alıkoyan bir sıkıntı. Çoğunlukla yalnızlığı tercih ediyorum ve bu sıkıntı da geçmiyor haliyle. Anormal, asosyal gözüyle bakılmaması için insan içine de çıkıyorum tabi ki ama kimseye tam olarak durumumdan bahsetmediğim için durumun vehametini bilen yok.

  Öncelikle bunun imanla ilgili olduğunu düşündüm. Allah'a inanıyorum, oruç tutuyorum fakat namazlarımı doğru düzgün kıldığım söylenemez. Allah'a inancım teslimiyet ile bağlı fakat birisi bana varlığını sorduğu zaman açıklayamıyorum. Bu durumda kendimle çelişiyormuş gibi hissediyorum. Bu yüzden bütün ibadetlerimi gerçekleştiremiyorum.

  Sizce bu sıkıntı imandan mıdır? Öyleyse ben ne yapmalıyım? Tam olarak kendimi ibadete veremiyorum, açıkçası dua etmek bile içimden gelmiyor. Deniyorum fakat olmuyor. Bu yüzden gerçekten kendimi kötü hissediyorum fakat bir türlü o aşamaya çıkamıyorum. Uzun bir mesaj oldu kusura bakmayın içimi dökmüş oldum.


  Paylaş
  Yıllardır Bitmek Bilmeyen Ruhi Sıkıntı Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Kendinizi itikad açısından geliştirmeniz gerekir. Dininizi tam anlamıyla anlamanız gerekir bu yüzden size ilmihal okuyup geliştirmenizi tavsiye ederim. Nurettin hocanın namaz mücahitleri adlı videosunu izlemenizi tavsiye ederim.Dini eksiklikten dolayı şeytan sizinle Allahın varlığı konusunda vesveseye düşmenizi sağlıyor bunu engellemek için Allah'ın sıfatlarını öğrenmez gerekmektedir.Dua etmekten acizlik ise sizi Allah'a sıkıntılarınızı anlatmaktan alıkoyuyor bu yüzden acizliğinizi yenmeniz gerekir.