Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Eşim çocuk istiyor ben istemiyorum Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Eşim çocuk istiyor ben istemiyorum

  Reklam
  Selamun Aleykum degerlı forum uyelerı..

  Benım su anda dertlı oldugum bır konu var.Bu hususta,sızden tavsıye yardım vs rıca edıyorum.

  ( daha önce bunu belirtmıstım) 3.5 yasında ve 2.5 aylık kız evladım var elhamdulillah..Her ıkı hamılelıgım de doğumum da bırbırınden sorunlu gecmıstı maalesef.Hamılelıgımde türlü saglık sorunları ve 2.Hamılelıgım de aynı sekilde daha fazla saglık sorunu yasadım Üstelık 2.Dogumum erken dogum oldu ve gercekten cok zordu..Su anda 35 yaşındayım.Yuce Rabbım günah yazmasın başka cocuk ıstemıyorum artık..Fakat esım en fazla 2 cocuk daha ıstedıgını belırttı.Ben ıse ne psıkolojik acıdan ne de bedenen ruhen ıstemıyorum..Daha zor olan ıse, esım dogum kontrolü korunmaya vs sıcak bakmıyor benım de spiral vs yöntemlerle korunmamın dınen caiz olmadıgını düşünüyor.

  Aslında cok katı kuralları olan biri degıl kendısı.Fakat cocuk konusunda herseyın Allah'ın takdırı ıle olduğunu ( bencede kesinlikle öyle asla aksini söylemiyorum) korunmadan da her bırlesme de cocuk olacak dıye bısey yok dıye düşünüyor..( korunmak gereksız görüyor sanıyorum )

  Benım mantığıma göre de, korunmadan sayısız cocuk olmasına ızın veremeyiz dıye düşünüyorum ..

  Bırde gastroentrolojı ve kadın dogum dr'um, 3.hamılelık olursa kesınlıkle yaşanan saglık sorunlarının artabılecegını hatta karacıgerı yüksek safhada etkıleyecegını soyledı ..( hamılelık kaşıntısı ve sadece hamılelıkte karacıger degerlerımın yüksek çıkmasından dolayı ) esım dr'dan yazılı rapor ıstedıgını ( bır daha hamıle kalınmamalı seklınde) ıstıyor benden..

  Ne yapabilirim ? Yardım rıca edıyorum ..

  Selam ve dua ıle


  Paylaş
  Eşim çocuk istiyor ben istemiyorum Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Ve aleykumusselam ve rahmetullah Dinen eşinize iteat etmeniz farzdır fakat erkeğinde eşini anlaması ve böyle bir durumda konuşup iki kişinin karar vermesi gerekir.Sağlık sorunlarınız varsa eşiniz ile dr gidip durumunuz hakkında bilgi alabilirsiniz.
  Engelleme yani koruma yöntemi de mübah bir yöntem olmalıdır. Mübah yöntemle kastımız her şeyden önce, kadının bedeninde kalıcı bir etki yapmayan ve helal bir yöntemle olan korunma olmalıdır. Allah’a emanet olunuz.
 3. 3
  Kayıtsız Üye
  Allah razı olsun ..ınsallah kabul eder ortak noktada buluşuruz ınsallah. 4. 4
  amin ecmain.Allah yardımcınız olsun,Mevla hakkınızda ne hayırlı ise onu nasip etsin.kocam bebek istiyor ama ben istemiyorum,  eşim üçüncü çocuğu istiyor ben istemiyorum günahmı,  kocamdan dolayi 2. cocugu ben istemiyorum,  eşim bebek istiyor ben istemiyorum,  kocam çocuk istemiyor günah mi,  esim cocuk istiyor ben istemiyorum gunahi ne,  esim cocuk istiyor ben istemiyorum korunmak icin ne yapabilirim