Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Ahirete imanın Bireye Kazandırdıkları ile ilgili Kompozisyon Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Ahirete imanın Bireye Kazandırdıkları ile ilgili Kompozisyon

  Reklam
  ahirete imanın bireye kazandırdıkları ile ilgili kompozisyon


  Paylaş
  Ahirete imanın Bireye Kazandırdıkları ile ilgili Kompozisyon Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Ahirete İmanın Bireye Kazandırdıkları Kompozisyon


  Her canlı eceli geldiğinde mutlaka ölümü tadar.

  İslam inancına göre ölüm bir yok oluş değildir. Çünkü Yüce Allah dünya hayatı bittikten, bütün canlılar öldükten belli bir süre sonra insanları başka bir âlemde yeniden diriltecektir. Her insan dünyada yaptıklarından sorguya çekilecektir. İyilik yapanlar mükâfatlandırılacak, kötülük yapanlar ise cezalandırılacaktır. Buna ahiret inancı denir. Her Müslüman dünyanın bir imtihan yeri olduğuna ve ahirete gönülden inanır.

  Her Müslüman ölümden sonra dirilişin gerçekleşeceğinin farkında olmalıdır. Allah’a inanmalı,kendine ve topluma faydalı olacak güzel işler yapmalıdır. Ölümü bir yok oluş olarak görmemeli,ahirete inanmalıdır. Ahirete inanmak, yeniden dirileceğini bilmek insanın ölüm korkusunu yenmesine de katkıda bulunur. Ona ümit, huzur ve güven verir. Bu inanca sahip olan kişi kötülüklerdenkaçınmaya, güzel davranışlarda bulunmaya her zaman özen gösterir.

  Dünyada iyi insanlar yanında kötülük yapanlar da yaşamaktadır. Bazen adalet yanıltılmakta,suç işleyenler, kötülük yapanlar cezasız kalmaktadır. İşte ahiret inancı bu açıdan da büyük önemtaşımaktadır. Çünkü dünyada kötülük yapan herkes ahirette cezasını çekecektir. Böylece adaletyerini bulacaktır.
ahirete imanla konpozisyon ,  ahiret konulu kompozisyon,  imanla ilgili kompozisyon,  iman la ilgili paragraf,  iman ile ilgili kompozisyon,  ahiret inanci ile ilgili kompozisyon,  ahiret inancının insana nasıl bir duygu yaşattığı ile ilgili kompozisyon