Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Kötü Alışkanlıklar ile ilgili Ayet ve Hadisler Nelerdir Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Kötü Alışkanlıklar ile ilgili Ayet ve Hadisler Nelerdir

  Reklam
  kötü alışkanlıklar ile ilgili ayet ve hadisler nelerdir


  Paylaş
  Kötü Alışkanlıklar ile ilgili Ayet ve Hadisler Nelerdir Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  "Ey iman edenler! İçki, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fal okları şeytan işi birer pisliktir Bunlardan kaçının ki, kurtuluşa eresiniz. (Maide Suresi/ 90 Ayet)"

  "Şeytan, içki ve kumarla sizin aranıza düşmanlık ve kin sokmak ve sizi Allah'ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister Artık bunlardan vazgeçtiniz değil mi? (Maide Suresi/91 Ayet)"

  Rasûlullah (s.a.s) Efendimiz içkiyle ilgili olarak:

  "Sarhoş edici bütün içkiler haramdır." (Müslim,3/ 1575-1576; et-Tâc, 3/141).

  "Çoğu sarhoşluk veren içkinin azı da haramdır" buyurmuştur. (İbn Mâce, es-Sünen, 2/l124 Hadis No: 3392;et-Tâc 3/142)

  Ebu Mâlik veya Ebu Amir el-Eş'ari radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah (sav) buyurdular ki:
  "Ümmetimden bir kavim, ferci (zinayı), ipeği, içkiyi, çalgıyı helal addedecektir. Bir kısım kavimler de bir dağın eteğine inecekler. Onların sürüsünü, çoban sabahları yanlarına getirecek. (Fakir) bir adam da, bir ihtiyacı için yanlarına gelecek. Onlar adama:
  "Bize yarın gel! derler. Bunun üzerine. Allah onları geceleyin yakalayıverir ve dağı tepelerine koyarak bir kısmını helak eder. Geri kalanları da mesh ederek Kıyamete kadar maymun ve hınzırlara çevirir." (Buhari, Eşribe 6)
kötü alışkanlıklarla ilgili ayetler,  kötü alışkanlıklarla ilgili hadisler,  zararlı alışkanlıklar ile ilgili ayet ve hadisler,  zararlı alışkanlıklar ile ilgili hadisler,  kötü alışkanlıklarla ilgili kısa ayetler,  zararlı alışkanlıklarla ilgili hadisi şerifler,  dinimizce yasak olan alışkanlıklarla ilgil hadisler