Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Emaneti Korumak ile ilgili Ayetler Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Emaneti Korumak ile ilgili Ayetler

  Reklam
  emaneti korumak ile ilgili ayetler nelerdir


  Paylaş
  Emaneti Korumak ile ilgili Ayetler Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  2. Sure (Bakara Suresi), 283. Ayet
  Eğer yolculukta olur da bir yazıcı bulamazsanız, o zaman alınmış rehinler yeterlidir. Eğer birbirinize güvenirseniz kendisine güvenilen kimse emanetini (borcunu) ödesin ve Rabbi Allah'tan sakınsın. Bir de şahitliği gizlemeyin. Kim şahitliği gizlerse şüphesiz onun kalbi günahkârdır. Allah yaptıklarınızı hakkıyla bilendir.

  4. Sure (Nisâ Suresi), 58. Ayet
  Allah size, emanetleri mutlaka ehline vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emrediyor. Doğrusu Allah, bununla size ne güzel öğüt veriyor! Şüphesiz ki Allah hakkıyla işitendir, hakkıyla görendir.

  23. Sure (Mü'minûn Suresi), 8. Ayet
  Yine onlar ki, emanetlerine ve verdikleri sözlere riâyet ederler.

  33. Sure (Ahzâb Suresi), 72. Ayet
  Şüphesiz biz emaneti göklere, yere ve dağlara teklif ettik de onlar onu yüklenmek istemediler, ondan çekindiler. Onu insan yüklendi. Çünkü o çok zalimdir, çok cahildir.

  33. Sure (Ahzâb Suresi), 73. Ayet
  Allah, münafık erkeklere ve münafık kadınlara, Allah'a ortak koşan erkeklere ve Allah'a ortak koşan kadınlara azap etmek; mümin erkeklerin ve mümin kadınların da tövbelerini kabul etmek için insana emaneti yüklemiştir. Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

  70. Sure (Meâric Suresi), 32. Ayet
  Onlar, emanetlerini ve verdikleri sözü gözeten kimselerdir.
 3. 3
  Kayıtsız Üye
  Emanet ehline verilmediği zaman kıyamet yakındıremaneti korumak ile ilgili ayet,  emaneti korumak ile ilgili hadisler,  kuranda emaneti korumak ile ilgili ayetler,  emaneti korumak ile ilgili ayetler,  amaneti korumak hakında ayetler,  emaneti korumak ilgili 2 tane ayet,  emanee riyaet etmek ile ilgili ayet ve hadisler