Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Yardımseverlik ile ilgili Atasözleri ve Anlamları Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Yardımseverlik ile ilgili Atasözleri ve Anlamları

  Reklam
  yardımseverlik ile ilgili atasözleri ve anlamları nelerdir


  Paylaş
  Yardımseverlik ile ilgili Atasözleri ve Anlamları Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Komşu komşunun külüne muhtaçtır
  Hayat şartları insanları bir arada yaşamaya zorunlu kılmıştır. Bir arada yaşama sosyal hayatı, sosyal hayat da karşılıklı olarak yardımlaşmayı beraberinde getirmiştir. Dolayısıyla insan her meselesini tek başına halledemez olmuş, yakınındakine başvurmak zorunda kalmıştır. Bu bakımdan komşular birbirlerine en küçük şey için bile muhtaçtırlar. Çünkü en önemsiz şeyin yokluğu, büyük bir işin aksamasına yol açabilir.

  Veren eli herkes öper
  Cimri olmayan, ona buna yardım elini uzatan, eli açık olan, iyilik yapan kimseyi pek çok kişi sever; ona saygı duyar.

  Yalnız taş duvar olmaz
  İnsanlar bir arada yaşamak zorundadırlar. Bu zorunluluk bir dayanışmayı, yardımlaşmayı gerekli kılar. Nasıl ki tek taşla duvar yapılamazsa, insanlar da tek başlarına tüm işlerinin üstesinden gelemezler. Dolayısıyla diğer insanlarla ilişki kurmak, işbölümü yapmak, iş birliğine geçmek durumundadır.

  El el ile değirmen yel ile
  Nasıl ki bir değirmenin dönüp buğdayı öğütebilmesi için rüzgâra ihtiyacı varsa, insanın da birtakım ihtiyaçlarını karşılaması, işlerini görebilmesi için diğer insanlara ihtiyacı vardır. Çünkü toplum hayatı yardımlaşma esası üzerine kurulmuştur, insan tek başına bütün işleri yürütemez ve başarıya ulaşamaz.
 3. 3
  Kayıtsız Üye
  sözler güzel ama az 4. 4
  beratvs
  çok ğüzel ya değilmi arkadaşlar 5. 5
  Kayıtsız Üye
  kelimeler az aynen 6. 6
  Kayıtsız Üye
  çok az yazılmış 7. 7
  Kayıtsız Üye
  Arkadaşlar demek ki çok az atasözü varmış😊😊😊😊 8. 8
  Kayıtsız Üye
  bunlar çok az hiç çok görünmüyor ... az az yetmez buyardımseverlik ile ilgili atasözleri,  yardımseverlikle ilgili atasözleri,  yardımseverlik ile ilgili sözler,  yardımseverlikle ilgili atasözü,  yardımseverlik ile ilgili atasözü,  yardimseverlik ile ilgili atasözleri,  yardimseverlik ile ilgili atasozu