Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan İhram Telbiye Tavaf Sa'y ve Vakfe Nedir Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  İhram Telbiye Tavaf Sa'y ve Vakfe Nedir

  Reklam
  ihram telbiye tavaf sa'y ve vakfe kavramları nelerdir


  Paylaş
  İhram Telbiye Tavaf Sa'y ve Vakfe Nedir Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  İhram Telbiye Tavaf Sa'y ve Vakfe Ne Demektir

  İHRAM: Hac ve umre yapma amacıyla Mekke’ye yaklaşan kişinin, diğer zamanlarda helâl olan bazı Kazanımların, bir süre kendisine yasaklanmasına denir. İhrama giren kadın ve erkeğin giydiği kıyafete de “ihram” denir.

  TELBİYE: ihramın iki rüknünden biri olup, ihrama girerken "Lebbeyk, Allahümme lebbeyk, lebbeyke lâ şerîke leke lebbeyk. İnne'l-hamde ve'n-ni'mete leke ve'l-mülk lâ şerîke lek (Allah'ım, davetine isteyerek uydum, emrine amadeyim. Senin eşin ve ortağın yoktur. Sana yöneldim, hamd senin, nimet senin, mülk de senindir. Eşin ve ortağın yoktur)" demektir.

  TAVAF: Kâbe’nin etrafında kurallarına göre dönmektir.

  SA’Y: Kâbe’nin doğu tarafında bulunan “Safa ve Merve” adındaki iki tepe arasında kurallara uygun bir şekilde yedi defa gidip gelmeye denir.

  Vakfe: Arefe günü, yani Kurban Bayramı’ndan bir gün önce Arafat’ta bulunmaktır.
 3. 3
  Kayıtsız Üye
  harika cevaplar var çok teşekkürlerrrrrrrrr... 4. 4
  Kayıtsız Üye
  Kardeşler çok güzel olmuş maşallah ama bizim kefen şeklinde giyindiğimiz o örtüye Darul İcaze denir ihram demek yasaklı ve haram kılınan şey demektir düzeltmenizi tavsiye ederek ALLAH HEPINIZE İYİLİK VERSİN diyorum hayırlı günler 5. 5
  Kayıtsız Üye
  Eyvallah birader isimize yaradi allah razi olsun 6. 6
  emircan
  teog sınavı öncesi hepsini ezberledim teşekürler.... toki istiklal orta okulu 7. 7
  Kayıtsız Üye
  Bizim hocamız falan da hep ihrama girmek filan diyor ilk defa senden duyuyorum böyle dendiğini çünkü hep duyduğum genelde ihram denirdiihram tavaf say vakfe nedir,  tavaf say vakfe nedir,  say tavaf vakfe nedir,  tavaf say ve vakfe nedir,  tavaf ve say nedir,  say vakfe tavaf ne demektir,  say ve tavaf nedir