Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Peygamberlerin Günah işlemekten Kaçınmaları Niçin önemlidir Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Peygamberlerin Günah işlemekten Kaçınmaları Niçin önemlidir

  Reklam
  peygamberlerin günah işlemekten kaçınmaları niçin önemlidir


  Paylaş
  Peygamberlerin Günah işlemekten Kaçınmaları Niçin önemlidir Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Peygamberlerin Günah işlemekten Kaçınmaları Niçin önemlidir


  Peygamberlerin günah işlemekten kaçınması; onların gizli açık her türlü günahtan ve peygamberlik onuruyla bağdaşmayan hareketlerden uzak bulunmaları anlamına gelir. Çünkü peygamberler, Allah'ın korunmasında, günahsız ve tertemiz insanlardır. Allah onları doğuştan peygamber olmalarını dilemiş ve onları bu görev için özel terbiye ederek yetiştirmiştir. Bu durum Kur'an'da şöyle belirtilmiştir: " O peygamberler, Allah'ın hidayet ettiği ve özel yetiştirdiği kimselerdir. (Muhammed) Sen de onların gittiği yoldan git." (En'am, 89-90)
  Her peygamber, doğumundan ölümüne kadar, Allah tarafından özel bir şekilde korunarak, günaha ve günaha giden yollardan alıkonularak himaye edilirler. Kur'an'da peygamberlerin görevlerini yaparken, Allah'ın onları koruyacağından söz edilmiştir. Böylelikle onların her türlü suç ve günah işlemelerinin önüne geçilmiştir. Bu durum Kur'an'da şöyle belirtilmiştir: "Ey Peygamber! Rabbinden sana indirileni tebliğ et. Eğer bunu yapmazsan, onun elçiliğini yapmamış olursun. Allah seni insanlardan koruyacaktır." (Maide 67)