Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Aile İçinde Dayanışma Nasıl Olur Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Aile İçinde Dayanışma Nasıl Olur

  Reklam
  aile içinde dayanışma nasıl olur


  Paylaş
  Aile İçinde Dayanışma Nasıl Olur Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Annemiz hasta olduğunda evin işleri genelde aksar.Böyle bir durumda evdeki her bireye bir sorumluluk düşer.Evin bireyi olarak biz bu durumda şunları yapabiliriz

  -Kahvaltıyı hazırlayabilir
  -Bulaşıkları yıkar
  -Evin temizliğini yapar
  -Çarşı veya pazardan evin ihtiyaçları alınır
  -Yapabiliyorsanız yemek hazırlayabilirsiniz
  Kısacası Annemizin görevlerini onun yerine yaparak ona yardımcı olabilirsiniz.
  Anneye yardımcı olarak sıkıntılarını gidererek Ailede güzel bir dayanışma ortamı oluşturmuş olursunuz.Bu örnekleri evin diğer bireyleri için farklı şekillerde verebilirsiniz.
  Hastalıkta olduğu kadar herhangi bir sorun söz konusu olduğunda da ailemizin yanında olup ona yardım etmek aile dayanışması açısından önemlidir. 3. 3
  Kayıtsız Üye
  Aile Bireyleri Arasındaki Dayanışma ve Önemi

  Ailenin başarı ve mutlulu€unda bireyler arasındaki dayanışma önemli etkendir. Ailedeki iş bölümü, dayanışmanın en güzel örneklerindendir. Ailede anne, baba ve çocukların görev ve sorumlulukları farklıdır.

  Türk ailesinde, Anne ve baba, ailenin tüm gereksinimlerini karşılarlar. Çocukları yetiştirmek ve onların iyi eğitim almalarını sağlamak için uğraşırlar. Karşılaştıkları sorunları birlikte çözerler. Sorumlulukları eşit olarak paylaşırlar. Bunları yerine getirirken karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörü içerisinde olurlar.

  Ev işlerinden aile bireyleri sorumludur. Çocukların da aile içinde görev ve sorumlulukları vardır. Örneğin odalarını düzenli tutmak, sofranın hazırlanmasında anne, babasına yardımcı olmak, çocukların yapabileceği işlerdendir. Çocuklar, varsa küçük kardeşlerinin bakımında da anne ve babalarına yardımcı olabilirler. Aileleriyle birlikte alışverişe çıkabilirler.

  Aile bireyleri üzüntülerini ve sevinçlerini paylaşırlar. Bu durum, ailedeki dayanışmanın en güzel örneğidir. Sevinçlerin aile bireyleriyle paylaşılması mutluluğu artırır. Üzüntülere ortak olunması ise sorunları azaltır. Her iki durum da aile bireylerini birbirine bağlar.