Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Kabe ile ilgili Ayet ve Hadisler Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Kabe ile ilgili Ayet ve Hadisler

  Reklam
  kabe ile ilgili ayet ve hadisler nelerdir


  Paylaş
  Kabe ile ilgili Ayet ve Hadisler Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Kabe ile ilgili Hadisler

  Resulullah buyurdu: Ramazan’da bir seda, Şevval’de bir ses, Zilkade’de kabileler arasında savaş olur. Hacılar talana uğrar. Mina’da ölülerin çok olacağı bir savaş olur, öyle ki orada taşları kan gölü içinde bırakacak kadar kan akar. (Kitab-ül Burhan Fi Alameti-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s. 31)

  Ramazan’da bir seda olur. Şevval’de de bir seda olur. Zilkade’de kabileler birbiriyle çarpışır. Zilhicce’de hacılar talana uğrar. Muharrem’de gökten şöyle nida olur. “Dikkat ediniz. Filan kimse Allah’ın halkının hayırlılarındandır. Onu dinleyiniz ve ona uyunuz.” (Ramuz El Hadis, 2/518-5)

  Kabe ile ilgili Ayet

  22/32- Bu böyle. Her kim de Allah’ın nişanelerini (kurbanlıklarını) yüceltirse şüphesiz ki bu kalplerin takvasından (Allah’a karşı gelmekten sakınmasından)dır.

  22/33- Sizin için onlarda belli bir zamana kadar bir takım yararlar vardır. Sonra da kurbanlık olarak varacakları yer Beyt-i Atik (Kâbe)’dir.

  3/96- Şüphesiz, insanlar için kurulan ilk ibadet evi elbette Mekke’de, âlemlere rahmet ve hidayet kaynağı olarak kurulan Kâ’be’dir.
kabe ile ilgili hadisler,  kabe ile ilgili ayetler,  kabe ile ilgili kısa hadisler,  kabeyle ilgili hadis,  kabe ile ilgili kisa hadisler,  kabe hadisleri