Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan İnsanları Aldatmayın ile ilgili Ayetler Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  İnsanları Aldatmayın ile ilgili Ayetler

  Reklam
  insanları aldatmayın ile ilgili ayetler nelerdir


  Paylaş
  İnsanları Aldatmayın ile ilgili Ayetler Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Açıklamalı İnsanları Aldatmayın ile ilgili Ayetler

  En’am Suresi, âyet : 112 Böylece her peygambere, insan ve cin şeytanlarından bir düşman kıldık. Onlardan bazısı bazısını aldatmak için yaldızlı sözler fısıldarlar. Rabbin dileseydi bunu yapmazlardı. Öyleyse onları yalan olarak düzmekte olduklarıyla başbaşa bırak.

  Al-i İmran Suresi, âyet : 185 Her nefis ölümü tadıcıdır. Kıyamet günü elbette ecirleriniz eksiksizce ödenecektir. Kim ateşten uzaklaştırılır ve cennete sokulursa, artık o gerçekten kurtuluşa ermiştir. Dünya hayatı, aldatıcı metadan başka bir şey değildir.

  Bakara Suresi, âyet : 9 (Sözde) Allah'ı ve iman edenleri aldatırlar. Oysa onlar, yalnızca kendilerini aldatıyorlar ve şuurunda değiller.

  Al-i İmran Suresi, âyet : 196 İnkâr edenlerin ülke ülke dönüp-dolaşmaları seni aldatmasın.

  Nisa Suresi, âyet : 142 Gerçek şu ki, münafıklar (sözde), Allah'ı aldatmaktadırlar. Oysa O, onları aldatandır. Namaza kalktıkları zaman, isteksizce kalkarlar. İnsanlara gösteriş yaparlar ve Allah'ı ancak çok az anarlar.

  Enfal Suresi, âyet : 62 Onlar, seni aldatmak isterlerse, şüphesiz Allah sana yeter. O, seni yardımıyla ve mü'minlerle destekledi.
 3. 3
  Kayıtsız Üye
  Teşekkürlerinsanlari aldatmayin ile ilgili ayetler,  insanları aldatmayın hangi sure kaçıncı ayet,  insanları aldatmak ile ilgili ayetler,  insanları aldatmayın ayeti,  insanlari aldatmayin ayeti,  insanları aldatmayın ile ilgili ayetler,  insanları aldatmayın ile ilgili ayet