Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Kuran'da Hoşgörü ile ilgili Ayetler Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Kuran'da Hoşgörü ile ilgili Ayetler

  Reklam
  kuran'da hoşgörü ile ilgili ayetler nelerdir


  Paylaş
  Kuran'da Hoşgörü ile ilgili Ayetler Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Hoşgörü ile ilgili Ayeti Kerimeler

  "Tevbe edenler, ibadet edenler, hamd edenler, seyahat edenler, rüku edenler, secde edenler, iyiliği emredenler, kötülükten sakındıranlar ve Allah'ın sınırlarını koruyanlar, sen müminleri müjdele. " (Tevbe Suresi, 112)

  "Ve 'çirkin bir hayasızlık' işledikleri ya da nefislerine zulmettikleri zaman, Allah'ı hatırlayıp hemen günahlarından dolayı bağışlanma isteyenlerdir Allah'tan başka günahları bağışlayan kimdir? Bir de onlar yaptıkları (kötü şeylerde) bile bile ısrar etmeyenlerdir. " (Al-i İmran Suresi, 135)

  " De ki: "Ey kendi aleyhlerinde olmak üzere ölçüyü taşıran kullarım Allah'ın rahmetinden umut kesmeyin Şüphesiz Allah bütün günahları bağışlar Çünkü O bağışlayandır, esirgeyendir. " (Zümer, 53)

  "Allah'ın üzerine aldığı tevbe ancak cehalet nedeniyle kötülük yapanların sonra hemen tevbe edenlerinkidir İşte Allah böylelerinin tevbelerini kabul eder Allah bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir. " (Nisa Suresi, 17)

  "Sonra senin Rabbin cehalet sonucu kötülük işleyen sonra bunun ardından tevbe eden ve ıslah olanlarla beraberdir Şüphesiz Rabbin bundan sonra bağışlayandır, esirgeyendir. " (Nahl Suresi, 119)

  "Dedi ki: Bugün size karşı sorgulama, kınama yoktur Sizi Allah bağışlasın O merhametlilerin en merhametlisidir. " (Yusuf Suresi, 92)

  "Sen af yolunu benimse, uygun olanı emret ve cahillerden yüz çevir. " (Araf Suresi, 199)

  "Allah'tan bir rahmet dolayısıyla onlara yumuşak davrandın. " (Al-i İmran Suresi, 159)

  "İyilikle kötülük eşit olmaz Sen en güzel bir tarzda uzaklaştır; o zaman seninle onun arasında düşmanlık bulunan kimse sanki sıcak bir dost oluvermiştir. " (Fussilet Suresi, 34)