Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Mantarların Yetişmesi için Uygun Ortam Nasıl Olmalıdır Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Mantarların Yetişmesi için Uygun Ortam Nasıl Olmalıdır

  Reklam
  mantarların yetişmesi için uygun ortam nasıl olmalıdır


  Paylaş
  Mantarların Yetişmesi için Uygun Ortam Nasıl Olmalıdır Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Mantarların Yetişmesi İçin Uygun Ortam Sıcaklığı Nasıl Olmalıdır

  Mantarlar sıcaklık ve nem miktarı kontrol altına alınabilen, havalandırılması kolay, güneş ışığını almayan yerlerde yetiştirilebilirler.
 3. 3
  Kayıtsız Üye
  Tek kelime ile söyleeeeeeeyin😍😍😍😍 4. 4
  Kayıtsız Üye
  cilt kanseri olan ne yapar
  Cilt kanserine neden olan risk faktörleri ve UV maruziyeti azaltılarak korunma mümkün olabilir. Peki, ne tür önlemler alarak güneşten korunmak mümkündür?

  Örtünün. Güneşlenmiyorsanız üstünüze bir şeyler giyin, geniş kenarlı şapka takın ve cildinizi mümkün olduğu kadar koruyun. Gözlerinizi, UV ışınlarını en az %99 engelleyen güneş gözlüğü takarak koruyabilirsiniz.
  Gölgede oturun. Güneş ışınlarının en sert olduğu saat 10:00 ile 16:00 arası güneşlenmeyin. Direk güneş ışınlarına maruz kalma sürenizi, uzmanların belirttiği sürelerle sınırlayın.
  Solaryumda bronzlaşmaktan kaçının. Cilt kanserinin oluşmasına katkı sağlayabilir ve cildinizde uzun süreli zarara yol açabilir.
  Kozmetik ürünlerin son kullanma tarihine dikkat edin.
  Güneş koruma faktörü en az 30 olan geniş spektrumlu güneş kremleri kullanın. Güneş kreminizi 2 saatte bir, yüzdükten ve terledikten sonra sürdüğünüzden emin olun.
  Amerika Yiyecek ve ilaç Dairesi (FDA), sadece güneş yanığından değil, cilt kanseri ve erken yaşlanmayı tetikleyen UVA ışınlarından da koruyan güneş kremlerinin üretimini yürürlüğe soktu. Bunun yanı sıra; kullanılan nemlendirici, dudak kremi ve makyaj malzemelerinin etiketlerinde de güneş kremlerinde olduğu gibi koruma faktörü derecesinin belirtilmesi şartı söz konusu. 5. 5
  Kayıtsız Üye
  beyler cılt kanserı olana ne yapılır 6. 6
  cilt kanseri teşhisinde tek yol doktor nezaretinde tedavi olmaktırmantarların yetişmesi için uygun ortamın sıcaklığı nasıl olmalıdır,  mantarın yetişmesi için uygun ortam nasıl olmalıdır,  mantarların yetişmesi için uygun ortam nasıl olmalıdır,  mantarlarin yetişme