Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Peygamberimizin Babası Hakkında Bilgi Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Peygamberimizin Babası Hakkında Bilgi

  Reklam
  peygamber efendimizin babası hakkında bilgiler veriniz


  Paylaş
  Peygamberimizin Babası Hakkında Bilgi Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Peygamberimizin Babası Hakkında Bilgi

  Peygamber Efendimiz'in Babası, Kureyş’in Beni Haşim kolundan Abdullah b. Abdülmuttalib, annesi ise Kureyş kabilesinin Beni Zühre koluna mensup Vehb b. Abdümenaf’ın kızı Amine’dir. Hz. Peygamber onların evliliklerinden dünyaya gelen tek çocuklarıdır.Peygamber Efendimiz'in babası Abdullah akranları arasında çok beğenilen yakışıklı bir gençti. Yüzünde diğer gençlerde bulunmayan bir güzellik ve parlaklık vardı.Peygamber Efendimiz'in Babası Abdullah gençlik çağına ulaştığında kendisine gelen birçok evlilik teklifini kabul etmemiş, nihayet babasının teşebbüsüyle Vehb’in kızı Amine ile evlenmiştir.

  Peygamber Efendimiz'in babası Abdullah’ın bu sırada on sekiz yaşında olduğu anlaşılmaktadır. Abdullah ticaret için gittiği Suriye’den dönerken Yesrib’e Medine uğramış ve orada babasının dayıları olan Adi b. Neccar oğullarını ziyaret etmişti. Ancak bu sırada hastalanıp akrabalarının yanında bir ay kadar hasta yattıktan sonra vefat etmiş ve Medine’de defnedilmiştir. Bu sebeble Peygaber Efendimiz yetim olarak dünyaya gelmiştir.
peygamberimizin babası hakkında bilgi,  peygamberimizinbabasi,  peygamberimizin babası,  peygamberimizinbabas,  hz muhammedin babası abdullah ile ilgili bilgi