Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Herşeyden çok pişmanım ne yapmalıyım Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Herşeyden çok pişmanım ne yapmalıyım

  Reklam
  selamün aleyküm arkadaşlar, ben geçmişte çok günah işledim çevreye uydum daha doğrusu
  tam olarak zina yapmasamda helal olmayan insanlarla yakınlaştım ve çook içki içtim yanlış yerlerde bulundum ve komşularımı rahatsız ettim çook günahkarım ama uzun zaman önce hayatımı değiştirdim ve şimdi tövbe ediyorum namazlar kılıyorum ama içimdeki yangın bir türlü dinmiyor.
  herşeyden çok pişmanım ve artık aynaya bile bakmak istemiyorum çok mutsuzum ölmek istiyorum ama olmuyor. ne yapmalıyım nolur yardım edin.


  Paylaş
  Herşeyden çok pişmanım ne yapmalıyım Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Aleykum selam

  Öncelikle tebrik ederim hayatın en feci kötülüklerinden sıyrılıp Rabbini bilip onun emirlerini yerine getirmennden dolayı. İhlaslı bir tevdeden sonra kişi kendini tartmalıdır. ibadetimi nasıl yapıyorum eksiğim varmı bu konularda ne kadr samimiyim diye kendini sorguladığından kendine çeki düzen verdğinde Allah kalbindeki imanı bütün damrlarında hissettiri.

  Bir Ayet: Kalpler Ancak allah'ı anmakla huzur bulur (Rad suresi 28)

  Allah rızası için neden vazgeçersen Allah daha iyisini verir. Ne zaman ki (kötü) bir şeyden vazgeçerseniz, bunun sonucunda bir ödül vardır.
  güvenin ki yalnız Allah'ın rızası için kötülüklerden yasaklardan vazgeçerseniz o sizi, çok daha iyi birşeyle mükafatlandıracaktır.