Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan İmam Nikahı Nasıl Düşer Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  İmam Nikahı Nasıl Düşer

  Reklam
  dini nikah hangi hallerde bozulur


  Paylaş
  İmam Nikahı Nasıl Düşer Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Açıklamalı İmam Nikahı Nasıl Düşer

  “Ey Peygamber! Kadınları boşayacağınızda, onları iddetlerini gözeterek boşayın ve iddeti de sayın. Rabbiniz Allah’tan korkun. Apaçık bir hayâsızlık yapmaları hali bir yana, onları evlerinden çıkarmayın, kendileri de çıkmasınlar. Bunlar Allah’ın sınırlarıdır. Kim Allah’ın sınırlarını aşarsa, şüphesiz kendine zulmetmiş olur. Bilemezsin, olur ki Allah, bundan sonra bir durum ortaya çıkarıverir.

  İddet müddetlerini doldurduklarında onları ya meşru ölçüler içerisinde tutun veya onlardan meşru ölçülere göre ayrılın. İçinizden adalet sahibi iki kişiyi de şahit tutun. Şahitliği Allah için yapın. İşte bu, Allah’a ve ahiret gününe inananlara verilen öğüttür. Kim Allah’tan korkarsa, Allah ona bir çıkış yolu ihsan eder. Ve ona beklemediği yerden rızık verir. Kim Allah’a güvenirse O, ona yeter. Şüphesiz Allah, emrini yerine getirendir. Allah her şey için bir ölçü koymuştur.” (Talak, 65/1-3)
 3. 3
  Kayıtsız Üye
  imam nikahi nezaman bozulur eger bir es imam nikahli esini 3 gun veya daha fazla görmedimi .ama arada is veya cenaze töreni oldumu 3 gun gormesen bile imam nik. esini bozulmaz sadece manasiz 3 gun gormediysen bozulur ama sen ginede hocaya sor .. 4. 4
  Karı koca birbirlerini görmediler mi nikah bozulmaz uydurmayalım