Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Öpüşme ve gelen sıvı orucu bozar mı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Öpüşme ve gelen sıvı orucu bozar mı

  Reklam
  mrb ben oruçluydum ve eşim bana yaklaştı yANİ DOKUNDU ÖPTÜ FALAN DERken ama (dudaktan deil yanagımdan kollarımı falan )... ilişkiye girmedik ve bn hani bunları yaparken zevke bile gelmeden sıvı geldi ama katı olarak gelmedi orucumuda bozmadım devam ediyorum kaza gerekirmi acil cvp istiyorum LÜTFEN...


  Paylaş
  Öpüşme ve gelen sıvı orucu bozar mı Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Şehvetle öpüşmek orucu bozar mı, kefaret gerektirir mi?

  Hanımını öpmek, elle tutmak, okşamak orucu bozmaz. Bu öpüşme sebebiyle meni gelmedikçe oruç bozulmaz. Hanımını öpmek, okşamak, sarılma, v.s. sebebiyle erkekten ve kadından meninin gelmesiyle oruç bozulur, ama sadece bir gün kaza edilir keffaret gerekmez.

  Şehvetlenip sadece mezinin gelmesi ile oruç bozulmaz.

  Başkasının tükürüğünü veya ağzından çıkan lokmasını yutmak veyahut kendisinin ağzından çıkarıp dışarda biraz beklettiği lokmasını yemek durumuna gelince, insan tabiatı bu gibi hallerden iğreneceği için, sadece kazâ gerekir:

  Ancak insanın, sevdiklerinin tükrüğünü yutması, Hanefilere göre orucu bozduğu gibi kefareti de icab ettirir. Çünkü insan bundan lezzet alır. Bir kimsenin şehvetle öpüşürken eşinin tükrüğünü yutması orucu bozar ve kefaret gerekir.

  Şafilere göre ise, başkasının veya eşinin tükürüğünü yutmak sadece kaza gerektirir.

  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyetmeni gelmeden sevişmek orucu bozarmı