Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Gözler Neden Ağrır? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Gözler Neden Ağrır?

  Reklam
  Gözler Neden Ağrır?


  Paylaş
  Gözler Neden Ağrır? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Göz ağrıları, göze ait ve göze ait olmayan ağrılar diye iki ayrı gruba ayrılır. Gözde olabilecek nedenler; konjonktivit gibi basit bir iltihaplanması, göz yuvarlağının 3 tabakasından biri olan "üvea" adını verdiğimiz orta tabakasının iltihaplanması (üveit), "arpacık" dediğimiz göz kapağındaki iltihaplanma veya gözün hareketi ile ilgili sıkıntıların yarattığı ağrılar gibi göze ait durumlardan bazılarıdır.

  Bu tür ağrılarda mutlaka gözde kızarıklık ve beraberinde kaşıntı veya çapaklanma vardır. Bu rahatsızlıklar uzman göz hekimi tarafından muayene edilerek tedavilerine başlanmalıdır. Gözümüzde hissettiğimiz ağrıların birçoğu da dış etkenlerden kaynaklanır. Sinüzit, özellikle hava boşluklarının bozulması göz ağrılarına neden olur.

  Diğer bir önemli ağrı etkeni ise diş iltihaplarıdır. Özellikle üst çene kemiğinde meydana gelen diş iltihaplarından dolayı gözde ağrı meydana gelebilir. Biz bu tür ağrılara vuran ağrılar deriz. Dişten kaynaklı bir ağrı gözde hissedilebilir.

  Aynı şekilde gözün arka kısmındaki dokularda oluşan bir iltihaplanma da veya baş ağrımızda, ağrı ilk olarak gözde hissedilebilir.
  Hipertansiyon hastalarında ani hipertansiyon ataklarında şakalarımız üzerinde ağrı hissedebiliriz.

  alıntı