Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Cünüp iken Yemek Yemek Günah Mı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Cünüp iken Yemek Yemek Günah Mı

  Reklam
  cünüp iken yemek yemek günah mı


  Paylaş
  Cünüp iken Yemek Yemek Günah Mı Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bir insanın cünüb olması haram değildir ve cünüb olan bir kişi de pis değildir. Ancak bu durumda olan bir insan gusül abdesti almadan bazı ibadetleri yapamamaktadır.

  Cünüp olan kimseye yasak olan şeyler aşağıya alınmıştır:

  1 -Namaz kılmak,
  2- Kabe'yi tavaf etmek,
  3- Kur'ân-ı Kerîm'e dokunmak ve onu taşımak. Binâenaleyh üzerine âyet-i kerîme yazılı olan madeni veya kağıt paraya abdestsiz veya cünüp olarak dokunmak veya taşımak caiz değildir. (Mecma'ul-emhur c. l. s. 26 )

  Bunun dışında cünüp olan kimse günlük işlerini yapabilir, kadın evinde temizliğini ve diğer işleri yapabilir. yaptığı işlerin hepsi temizdir.

  Cünüp olanların yaptığı bazı şeyler vardır ki, bunlar kendileri için mubahtır. Ancak en kısa zamanda gusül almak iyidir. Özellikle bir namaz vakti geçirmeden yıkanmak ise farzdır. Bununla beraber cünüp olarak yemek içmek, uyumak haram değildir. Konuyu haram ve helal noktasından değerlendirmek böyledir.

  S.İslamiyet
cünüpken yemek yemek,  cünüpken yemek yemek günah mı,  cünüp iken yemek yemek günah mı,  cünüp iken yemek içmek haram mıdır,  cünüp iken yemek içmek günahmıdır,  cünüp iken günah olan şeyler,  cünüb iken yemek yemek günahmıdır