Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan idrar damlaması neden olur Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  idrar damlaması neden olur

  Reklam
  9 yaşında oğlum idrarını yaptıktan sonra damlaması var genelde akşamları yatağa yatacağı zamanları oluyor nedeni ne olabilir.


  Paylaş
  idrar damlaması neden olur Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Çocuklarda İdrar tutamama

  Çocuklarda olan idrar tutamama durumlarında yatakta idrar tutamama ve idrar kaçırma (üriner inkontinans) gibi farklı türler vardır.
  Yatakta idrar tutamama ile uyku sırasında oluşan, 5. yaştan sonra her ay en azından iki kez görülen, gün içinde semptomlarına rastlanmayan ve idrar yolları enfeksiyonunun bulunmadığı idrar tutamama durumu kastedilmektedir. Sebepleri mesane kontrolünde gelişme gerilikleri ve idrar üretiminin düzenlenmesi olabilir. Aynı zamanda yanlış içme alışkanlıkları da gece görülen idrar tutamama haline neden olabilir. Uzun süre görülmedikten sonra idrar tutamama halinin ortaya çıkması sıklıkla psikolojik nedenlere veya davranış bozukluklarına dayanmaktadır.

  Çocuklarda görülen idrar kaçırma (üriner inkontinans) lçocuk idrarını tutamadığı ve gün içerisinde sık sık idrar yapma, tutma hareketi, idrar yapma sırasında yanma veya ağrı, idrarın neden olduğu bastırılamayan kuvvetli bir sıkışma, gün içinde ürin kaybı veya idrar yolu enfeksiyonları olduğunda görülür. Olası nedenler örneğin mesane kontrolünün olgunlaşmamış bir yönetimi veya idrar yolu enfeksiyonları olabilir. Stres içinde bulunulan durumlar da çocuk korkuya ve kalıcı idrar tutamama durumuna ya da ileri bir zamanda yeni idrar tutamama durumuna neden olabilir.

  Bunu bilmenizde fayda var:
  Çocuk gelişimi farklı bir biçimde hızlı olarak gerçekleşir. Bu gelişimden sadece koşma ve konuşmaya dair öğrenme süreçleri etkilenmez, bunun yanı sıra mesane işlevinin kontrolü de payını alır.
  Semptomlar Gece içinde ve gündüz istenmeyen idrar tutamama halleri

  Tedavi İdrar tutamama hali farklı faktörlerden kaynaklanabileceği için sıklıkla farklı tedavi formlarının bir kombinasyonunun uygulanması gerekir.
  İçme ve idrar yapma alışkanlığının değiştirilmesi başarılı bir tedavi için çoğunlukla bir temel oluşturur.
  Nemlilik olduğunda alarm veren alarm sistemleri veya uyandırma gereçleri, zilli pantolon/eşofman veya zilli örtü gibi, ile yapılan tedavi çok başarılı olabilir.

  Mesane ve sıkan kas arasında koordinasyon bozuklukları olduğunda mesanenin boşalması, mesane eğitimi ve biyolojik görüş önlemleri ile çocuğun sıkan kası gevşetmeyi öğrenmesi sayesinde iyileştirilir.
  Nedene göre (örneğin idrar yolu enfeksiyonu) ilaçlı bir tedavi tavsiyeye değer olabilir.
  Psikososyal davranışın bozulduğu hallerde bir psikoterapi yardımcı olabilir.
  alıntı.
idrar damlaması,  idrar damlaması neden olur,  idrar damlamasının nedenleri,  idrar damlamasi,  çocukların idrar damlatması,  erkekcocuk idrar damlatmasi neden olur,  cocuklarda idrar damlamasi