Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Kur'an'dan akıl ve düşünceyle ilgili iki ayet meali Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Kur'an'dan akıl ve düşünceyle ilgili iki ayet meali

  Reklam
  kur'an'dan akıl ve düşünceyle ilgili iki ayet meali


  Paylaş
  Kur'an'dan akıl ve düşünceyle ilgili iki ayet meali Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  “Eğer aklınızı kullanabiliyorsanız, O, doğunun da, batının da ve bunlar arasında olan her şeyin de Rabbidir” dedi (Musa). (ŞUARA SURESİ / 28)
  Size verilen her şey, yalnızca dünya hayatının metaı ve süsüdür. Allah katında olan ise, daha hayırlı ve daha süreklidir. Yine de, akıllanmayacak mısınız? (KASAS SURESİ / 60)
  Andolsun, biz akledebilecek bir kavim için orada apaçık bir ayet bırakmışızdır. (ANKEBUT SURESİ / 35)


  İşte bu örnekler; biz bunları insanlara vermekteyiz. Ancak alimlerden başkası bunlara akıl erdirmez. (ANKEBUT SURESİ / 43)
  Andolsun onlara: “Gökten su indirip de ölümünden sonra yeryüzünü dirilten kimdir?” diye soracak olursan, şüphesiz: “Allah” diyecekler. De ki: “Hamd Allah’ındır.” Hayır, onların çoğu akletmiyorlar. (ANKEBUT SURESİ / 63)


  Size bir korku ve umut (unsuru) olarak şimşeği göstermesi ile gökten su indirmek suretiyle ölümünden sonra yeri onunla diriltmesi de, O’nun ayetlerindendir. Şüphesiz bunda, aklını kullanabilecek bir kavim için gerçekten ayetler vardır. (RUM SURESİ / 24)kurandan akıl ve düşünceyle ilgili iki ayet meali,  akıl ve düşünceyle ilgili ayet meali,  kuranda akıl ve düşünceyle ilgili ayet meali,  kuranda akıl ve düşünceyle ilgili iki ayet meali,  kurandan akıl ve düşünceyle ilgili ayet meali,  kurandan düşünceyle ilgili iki ayet meali,  kurandan akıl ve düşünmeyle ilgili iki ayet meali