Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan müslüman olan rus kadın Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  müslüman olan rus kadın

  Reklam
  müslüman olan rus kadın


  Paylaş
  müslüman olan rus kadın Mumine Forum

 2. 2
  Reklam

  Müslüman olan Rus uyruklu Raisa Shmaylova, Reyhan adını aldı.

  Kazan İlçe Müftülüğünde, Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başlayan törende müftü Halil Karagöz ile "kelime-i şehadet" getirerek Müslüman olan 48 yaşındaki Raisa Shmaylova, Rusya'ya çalışmak için gelen Celal Kandemir ile tanışarak evlenmeye karar verdiğini belirterek, şöyle konuştu:

  "Evim camiye yakın olduğu için sürekli olarak ezan sesini duyuyordum ve bu bana huzur veriyordu. Ezan okunmaya başlayınca pencereyi açıp dinliyordum. İslam'ın güzelliklerinden ve Müslümanların dürüstlükleri, temizlikleri ve merhametli davranışlarından etkilendiğim için İslam'ı seçtim."

  Müftü Halil Karagöz ise İslam'a girmenin, Hazreti Peygamber'in Allah'ın kulu ve resulü olduğuna inanmak ve bunu kabul etmek anlamına geldiğini anlatarak,

  "Biz bu ifadeyi 'şehadet' kelimesiyle özetliyoruz. Hazreti Adem'den Hazreti Muhammed'e kadar gönderilen peygamberlerin getirdiği din İslam'dır" dedi.

  Karagöz, "şehadet" kelimesini söylemenin tek başına yeterli olmayacağını, İslam'a girenlerin namaz, oruç, zekat, hac gibi bir takım görev ve sorumlulukları olduğunu da sözlerine ekledi.

  Müftü Karagöz, "Reyhan" adını alan Shmaylova'ya Kur'an-ı Kerim ve İslam'ı anlatan kitaplar hediye etti.

  Muhabir: Nuğman Göktaş