Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Hz. Peygamber ve insan onuru ile ilgili bilgiler Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Hz. Peygamber ve insan onuru ile ilgili bilgiler

  Reklam
  Hz. Peygamber ve insan onuru ile ilgili bilgiler


  Paylaş
  Hz. Peygamber ve insan onuru ile ilgili bilgiler Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Diyanet İşleri Başkanlığı, 2013 Yılı Kutlu Doğum Haftasının temasını “Hz. Peygamber ve İnsan Onuru” olarak belirledi.

  Başkanlık tarafından yapılan açıklamda neden bu başlığın seçildiği şöyle açıklandı:

  İnsanlığa gönderilen bütün ilahi mesajlarda insanın manevi şahsiyetinin en önemli ögesi olarak onurun korunmasına özel bir önem ve ağırlık verilmiştir. Bu çizginin son halkası olan İslam da, insanı insan yapan değerler üzerinde hassasiyetle durmuş, Hz. Peygamber (s.a.v) bu değerleri bizzat hayatında uygulayarak insanlığa ışık tutmuştur.

  İlahi mesajlara karşın insanlık tarihi, insan onurunun çiğnendiği, haysiyetli bir hayat sürmenin imkânsızlaştığı dönemleri yaşamıştır. Günümüz dünyasında da insanlık onuruyla bağdaşmayacak olaylara, cinayetlere, aşağılamalara, temel hak ve hürriyetleri zedeleyen uygulamalara hemen hemen her gün şahit olunmaktadır.

  Başkanlığımız, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleriyle özelde toplumumuz genelde insanlık için ele alınması önem arz eden konuları kamuoyunun gündemine taşımayı, bu konuda toplumsal bir duyarlılık ve hassasiyete vesile olmayı kendisine önemli bir görev olarak kabul etmektedir. Bu sebeple 2013 Yılı Kutlu Doğum Haftasında tema olarak “Hz. Peygamber ve İnsan Onuru” nun ele alınması karara bağlanmıştır. Hafta boyunca gerçekleştirilecek etkinliklerde, insan haysiyeti ve insan onuru bütün yönleriyle ele alınacaktır.
  diyanetislamın insan onuruna verdiği değer,  insan onuru ile ilgili hadisler,  peygamber efendimiz ve insan onuru ile ilgili kompozisyon,  islamın insan onuruna verdiği önem,  islamın insan onuruna verdiği değer ile ilgili şiirler,  islamın insan onuruna verdiği değer ile ilgili kompozisyon,  hz peygamber ve insan onuru ile ilgili şiirler