Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Rüyamda kocamın beni bir erkekle aldattığını gördüm şimdi ondan soğumuş durumdayım Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Rüyamda kocamın beni bir erkekle aldattığını gördüm şimdi ondan soğumuş durumdayım

  Reklam
  selamün aleyküm,ben yaklaşık bir yıl önce rüyamda kocamın beni bir erkekle oral yolla aldattığını gördüm,ancak eşimi hiç yakalamadım ama eşimden çok soğudum çok zor durumdayım yardmcı olurmusunuz


  Paylaş
  Rüyamda kocamın beni bir erkekle aldattığını gördüm şimdi ondan soğumuş durumdayım Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  ve aleykumusselam ve rahmetullah
  üzüntü veren korkutucu rüyalar aynen sizin gördüğünüz gibi
  olanlar şeytanın vesvesesi olduğu belirtilmiştir
  bu tür rüyalara itibar edilmemesi gerek,rüyaların
  fazla bir bağlayıcı tarafı yoktur ya tamamen günlük
  yaşantıki olaylardan yada bilinç altına itilmiş duyguların
  açığa çıkması olarak düşünülür.boş yere kuruntu yaparak
  huzurunuzu kaçırmayınız.Peygamberimiz (s.a.v)
  güzel rüyaların sevilen kişilere anlatılması,kötü rüyaların
  hiç kimseye anlatılmaması unutulması konusunda tavsiyesi vardır.
  konu hakkında bilgi edinmen için eklenen yazıyı okumanı
  tavsiye ederiz.hayırla kal...

  ------------------------------

  Güzel gören güzel düşünür,
  Güzel düşünen güzel hülyalar görür,
  Güzel hülyalar gören de hayatından lezzet alır.

  İslâm'a göre rüya üç çeşittir.

  1. Salih rüya,
  2. Şeytanî rüya,
  3. İnsanın içinde yaşadığı olaylardan doğan rüya.

  Salih rüya, vaki olacak olan şeyleri vukuundan evvel fıtrî istidad ile idrak etmekten ibarettir. Peygamber (sav) bununla ilgili şöyle buyurur:

  "Müminlerin rüyası nübüvvetin kırk altı bölümünden bir bölümdür." (Müslim, Rüya 1; Buhârî, Ta’bir 3)

  Şeytanî rüya, insanı korkutup üzüntüden üzüntüye sevk etmek için uyku halinde insanın kalbine verdiği vesveseden ibarettir. Peygamber (sav) şöyle buyurur:

  "Sizden biriniz sevdiği bir rüya görürse o Allah'tandır. Bunun için Allah'a hamd edip rüyasını söylesin. Hoşuna gitmediği bir rüya görürse o şeytandandır. Şerrinden Allah'a sığınsın ve onu kimseye de açmasın. Yoksa kendisine zarar verecektir." (Buhârî, Ta’bir 3)

  İnsanın içinde yaşadığı olaylardan doğan rüya ise, insan bir şeyle meşgul olup onunla fazlasıyla ilgilendiği için hakkında rüya görür. Peygamber (sav) bir hadiste şöyle buyurur:

  "Rüya üçdür. Allah tarafından olup müjde veren salih rüya, üzüntü verip şeytandan gelen rüya ve insanın kendi kendine bir şeyler söyleyip tasavvur ettiğinden meydana gelen rüya." (İbn Mace, Rüya, 3)

  Yûsuf sûresinde zikredilen Hz. Yusuf b(as)'un rüyasıyla ilgili âyet ile yukarıda zikredilen hadisler bunu ifade ediyorlar.

  Rüyaların içinde hak rüyalar vardır. Ancak her rüya haktır ve her tabir de doğrudur denilmez. Rüyaya göre hareket ve rüyaya istinad etmek doğru değildir. Hatta fıkıh kitapları beyân ediyorlar: Şeytan her ne kadar Peygamber (sav)'in suretine giremezse de Şaban'in yirmi dokuzunda Peygamber (sav) herhangi bir kimsenin rüyasında "Yarın Ramazan'ın birinci günüdür, oruç tutunuz."diye emretse de bu rüya ile amel edilmez. Çünkü rüya ilim olmadığı gibi zabt da edilmez.

  Halil GÜNENÇ, Günümüz Meselelerine Fetvalar II/300rüyada kocamı aldattığımı görmek,  ruyamda kocami bir erkekle gordum,  rüyamda kocamın beni aldattığını gördüm,  rüyada eşimin beni aldattığını gördüm,  rüyamda kocam beni aldatıyordu,  rüyada kocam beni aldatıyordu,  kocam beni bir erkekle aldattı