Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Meleklerin ne gibi özellikleri vardır Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Meleklerin ne gibi özellikleri vardır

  Reklam
  meleklerin ne gibi özellikleri vardır_? kısaca açıklar mısınız


  Paylaş
  Meleklerin ne gibi özellikleri vardır Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Meleklerin Belli Özellikleri vardır işte sizlere Meleklerin Özellikleri ile ilgili bilgiler

  Meleklere iman inanç esaslarından biridir. Melek, Allah tarafından nurdan yaratılmış insan gibi bir vucudu olmadığı için gözle görülmesi mümkün olmayan varlıktır. Kur’an’da meleklere imanın farz olduğunu bildiren ayetler vardır. Bunlardan birinde şöyle buyurulur:
  “O Peygamber de kendisine Rabbinden indirilene iman etti, mü’minler de. (Onlardan) her biri, Allah’a, O’nun meleklerine, kitaplarına, peygamberlerine inandı” (Bakara 285)


  Melekler, nurdan yaratılmış, nuranî ve manevî varlıklardır. Yemek, içmek, erkeklik, dişilik, evlenmek, uyumak, yorulmak, usanmak, gençlik, ihtiyarlık gibi insanî özellikleri yoktur. Melekler Allah’a isyan etmezler. Allah’ın emrinden çıkmazlar. Hangi iş için yaratılmışlarsa o işi yaparlar. Sürekli ibadetle meşgul olurlar ve bundan dolayı yorulmaz ve sıkılmazlar.

  Melekler son derece hızlı varlıklar oldukları için uzak yerlere çok hızlı bir şekilde giderler. Melekler Allah’ın izni ile çeşitli kılık ve şekillere girebilirler. Gaybı ancak Allah bildiği için onlar da Allah’ın kendilerine bildirdiği gayba ait şeyler dışında herhangi bir bilgiye sahip olamazlar.meleklerin ne gibi özellikleri vardır