Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Kul hakkı ile ilgili hadisler ve anlamları Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Kul hakkı ile ilgili hadisler ve anlamları

  Reklam
  kul hakkı ile ilgili hadisler ve anlamları


  Paylaş
  Kul hakkı ile ilgili hadisler ve anlamları Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Kul Hakkı İle İlgili Hadisi ŞeriflerKul Hakkı İle İlgili Hadisi Şerifler

  “Kim bir kul hakkı yemişse derhal o kardeşi ile helalleşsin. Çünkü (kıyamet günü) dirhem de geçmez dinar da. Böyle olunca o (hak yiyen) kişinin sevapları alınır o adama yüklenir. Eğer sevapları yoksa o hakkını yediği adamın günahları buna yüklenir.” (Buhari, Rikak, 48)


  “Ümmetimden müflis odur ki, kıyamet günü namaz ve zekâtla gelir. Ama, bu arada sövdüğü şu kimse, dövdüğü bir başka kimse dahi gelir. Bunun üzerine kendisinin hasenatından şuna verilir, buna verilir. Üzerinde haklar bitmeden kendi hasenatı tükenirse, o zaman onların hatalarından alınır kendisine yüklenir. Daha sonra cehenneme atılır
  (Müslim)

  "Mazlumun bedduasından sakınınız. Çünkü onun duasıyla Allah arasında perde yoktur."
  (Buharî, Müslim)

  "Ümmetimden müflis odur ki, kıyamet günü namaz ve zekâtla gelir. Ama, bu arada sövdüğü şu kimse, dövdüğü bir başka kimse dahi gelir. Bunun üzerine kendisinin hasenatından şuna verilir, buna verilir. Üzerinde haklar bitmeden kendi hasenatı tükenirse, o zaman onların hatalarından alınır kendisine yüklenir. Daha sonra cehenneme atılır."
  (Müslim)

  "Kaçmayarak, yalnız Allah'tan sevap bekleyip sabrederek, düşmana karşı durduğun halde öldürülürsen, borçlarından başka bütün günahlarına kefaret olur. Bunu bana Cibril söyledi."
  (Müslim)
hadisler ve anlamları,  kul hakkı ile ilgili ayetler ve anlamları,  kul hakkı ile ilgili hadisler ve anlamları,  kısa hadisler ve anlamları,  kul hakkı ile ilgili hadisi şerifler,  kul hakkı ile ilgili ayetler ve mealleri,  kul hakkı ile ilgili hadisler