Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Bebek çamaşırları için deterjan Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Bebek çamaşırları için deterjan

  Reklam
  bebek çamaşırları için deterjan ne kullanılmalıdır


  Paylaş
  Bebek çamaşırları için deterjan Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bebek giysilerinin yıkanmasında dikkat edilecek hususlar nelerdir?
  Bebeklerin cildi erişkinlerden çok daha hassastır. Kullanılan temizlik malzemesine bağlı olarak kolaylıkla alerjik reaksiyon gelişebilir.

  Sadece bebek giysileri için olan deterjanlar kullanılacağı gibi, kokusuz ( parfümsüz) ve renksiz deterjanlar da kullanılabilir.
  Sabun yerine çamaşır deterjanları tercih edilmelidir. Sabunlar kumaş dokusuna zarar verebilmektedir. Kıyafetleri yıkamadan önce mutlaka yıkama talimatı okunmalıdır.
  Bebek çamaşırları için ağartıcı, yumuşatıcı ve güçlü leke çıkarıcıları kullanılmamalıdır.
  Bebek giysileri alındıktan sonra mutlaka yıkanıp öyle kullanılmalıdır. Saklanırken naftalin ve güve ilaçları kesinlikle kullanılmamalıdır.

  Lekeler nasıl çıkarılmalıdır?

  Giysi üzerinde kurumuş, katılaşmış lekeler önce kazınmalı ya da silinmelidir. Lekeler hemen soğuk suda ıslatılmalı; eğer leke çıkmıyorsa deterjan ile soğuk suda 30 dakika bekletilmeli, sonrasında sıcak su ile normal yıkama yapılmalıdır. Lekeli çamaşırlar çamaşır makinesinde yıkanırken giysi üzerindeki yıkama talimatında belirtilen en yüksek sıcaklıkta deterjan eklenerek yıkanmalıdır.parfümsüz deterjan,  örğü bebek kıyafetleri çamaşır makinesinde yıkanabilirmi