Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Bebek çamaşırları ne zamana kadar ayrı yıkanmalı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Bebek çamaşırları ne zamana kadar ayrı yıkanmalı

  Reklam
  bebek çamaşırları ne zamana kadar ayrı yıkanmalı


  Paylaş
  Bebek çamaşırları ne zamana kadar ayrı yıkanmalı Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bebeğimizin çamaşırlarını nasıl yıkamalıyız?

  •Yukarıda bahsedildiği üzere bebeklerimizin cildi, erişkinlerin cildinden daha hassas olduğu için kendi çamaşırlarımız için kullandığınız deterjanlar bebeğimizin cildine zarar verebilir. Bu nedenle bebeğimizin giysileri kendi giysilerimizden ayrı yıkanmalıdır.
  • Yine satın aldığımız bebek kıyafetlerindeki iç etiketler genellikle sentetik kumaşlardan üretildiğinden bebeklerde kaşıntı, hassasiyet gibi olumsuzluklara yol açabilir. Dolayısıyla bu kıyafetlerin içindeki marka etiketlerini çıkarırsanız bebeğinizin cildinin bu sebeplerle tahriş olmasını önleyebilirsiniz.
  • Bebeğinizin yeni kıyafetlerinin önce yıkanması ve ardından da ütülenmesi gereklidir.
  • Bebeğinizin giysilerini yıkarken cildinin tahriş olmaması için çamaşır suyu ya da buna benzer deterjanlarla giysileri yıkamamalısınız. Bu şekilde uygunsuz deterjan kullanımına bağlı olarak bebeğinizde kaşıntı, hassasiyet, kızarıklık gibi yan etkiler oluşabileceği gibi ilerleyen dönemlerde cildinde alerjik oluşumlar gelişebilir.
  • Bebek giysileri için özel üretilen deterjanlar veya sabun tozları tercih edilebilir. Bebek giysilerini yıkamadan önce üzerinde yazan yıkama talimatnamesinin okunması ve ona göre yıkanması önemlidir. Sıvı deterjanlar daha kolay durulanabildiği için bunları tercih edebilirsiniz.
  • Bebek giysileri yıkandıktan sonra çok iyi durulanmalıdır. Yıkanan giysileri mümkün olduğunca açık havada kurutmalı ve ütülemelisiniz. Ütüleme işlemi bebek giysileri için yüksek ısıda bir nevi hijyenleme sağlayarak hijyenik etkiyi artırır.
  • Bebeğinizin giysilerini güneş gören bir yerde kurutmanız her zaman tercih sebebi olmalıdır. Güneş ışınları bazı bakterileri doğrudan yok edebilmektedir. Bebek çamaşırları iyice kuruduktan sonra serin ve kuru bir yerde muhafaza edilmelidir.
  alıntı
bebek kiyafetleri ne zamana kadar ayri yikanir,  bebeğin kıyafetleri kaç yaşına kadar ayrı yıkanır,  bebek kıyafetleri ne zamana kadar ayrı yıkanmalı,  bebek çamaşırları ne zamana kadar ayrı yıkanmalı,  bebegin elbiseleri ne zamana ayrı yıkanır,  ne kadar zaman ayrı yıkanır bebek elbiseleri,  bebek camasirlari kac yasina kadar ayri yikanir