Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Bebek süveter nasil örülür Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Bebek süveter nasil örülür

  Reklam
  bebek süveter nasil örülür


  Paylaş
  Bebek süveter nasil örülür Mumine Forum

 2. 2
  Reklam  Öncelikle kendinize evinizde varsa 3 numara bir şiş hazırlayın ya da yoksa temin edin. Sonra 100 gr beğeninize uygun renkte ip alın. Şimdi ip ve şişiniz hazır, önce 60 ilmek olarak başlayın ve 5 sıra haroşe örgü şeklinde örün, 5 er ilmeği haroşe olmak üzere 25 sıra baş ve sondan, diğer ilmekleri ise düz örün, 5 sıra haroşe, 5 sıra düz ve 5 sıra haroşe şeklinde örme işlemine devam edin. Bu arada 3 adet düğme lik yeri açmayı ihmal etmeyin. 5 ilmek haroşe, 5 ilmek düz ve yine 5 ilmek haroşe örmek suretiyle 30 ilmek kesin ve yaka kesimi oluşsun. Yakayı yaptıktan sonra 25 sıra 5 haroşe, 5 düz ve 5 haroşe örmeye devam edin.


  Sonra kesme yapmadan arka kısmı örme işlemine geçin 26. sıraya gelince 15 haroşe örün ve 30 ilmek arttırın, sonra 15 ilmek haroşe örün. Süveter modelinin arkası hep haroşe örülecektir. 34 sıra haroşe örmeye devam edin ve 35. sıraya gelince baş ve sonunda 15 ilmek artırma yapın her ikisinde, daha sonra 34 sıra haroşe örün ve kesim yapın.


  Düğmeleri dikin ve işleme yani süsleme işlemlerini isteğiniz doğrultusunda yapın ve süveter çocuğunuz için hazır. Hazır olan bu süveter 2 ile 4 aylık yeni doğmuş bebekler içindir, bu süveteri daha büyük bebek için örmek isterseniz ilmek sayısını artırmanız (5-10 ilmek kadar) yeterli olur. Ördüğünüz süveterin isterseniz düz kısımları ile haroşe kısımlarını farklı renklerde örebilir, desen verebilirsiniz, kolay gelsin.
  alıntı...
süveter nasıl örülür,  bebek süveter nasil örülür,  bebek süveteri nasıl örülür,  bebek kazak yakası dugme nasıl yapılır,  siyah ip ile ne örülür,  süveter nasil örülür,  suveter nasil orulur