Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Kil ve kayısı çekirdeği yağı maskesi Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Kil ve kayısı çekirdeği yağı maskesi

  Reklam
  kil ve kayısı çekirdeği yağı maskesi


  Paylaş
  Kil ve kayısı çekirdeği yağı maskesi Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Kayısı çekirdeği yağı maskesi ile Kil maskesi faydaları ve kullanımı

  kayısı çekirdeği yağı aynı zamanda bitkisel maske olarak ta kullanılabiliyor. Hatta bu maskeye cilt kırışıklıklarına kesin çözüm bulduğu bilinen kil maskesi de ilave edildiğinde cildi her yönüyle besleyen son derece faydalı bir cilt bakım maskesi ortaya çıkıyor.

  İçindekiler

  Sabun
  Krem
  Kayısı Çekirdeği Yağı
  Maske
  Doğal Kil

  Önerilen Kullanım Şekli :
  Vucut temizliği yapıldıktan sonra, vucuttaki her noktaya masaj yapılarak uygulanır. Belirli bir süre sonra deride hiçbir kalıntı bırakmadığından, yağın tamamı vucut tarafından emilir.

  Yüzde kullanım :

  Sabah yüz Kayısı Sabunu ile güzelce yıkanır , kayısıçekirdeği yağı yüzün tamamına ( alın göz altları ve boyun kısmı dahil ) 15-20 dakika masaj yapılarak uygulanır.

  Öğle dönüşümlü olarak krem ve kayısı maskesi göz altları hariç olarak masaj yaparak uygulanır.
  Akşam yatmadan önce yüz Kayısı Sabunu ile güzelce yıkanır , kayısıçekirdeği yağı yüzün tamamına ( alın göz altları ve boyun kısmı dahil ) 15-20 dakika masaj yapılarak uygulanır.

  Doğal Kil

  Saç ve cilt temizliğinde kullanıma uygun saf ve doğal kil kesinlikle kalsit içermez. Saç bakımı için doğrudan kullanılır.

  Bunun için kil uygun miktarda alınarak ıslatılmış saça uygulanır. 1-2 dakika içerisinde saç yıkanarak durulanır. Saçın yoğunluğuna göre uygulama tekrarlanabilir. Cilt bakımı için yeterince kil, su ve yeterince Zerdali kayısı yağı karıştırılır. Hamur kıvamına gelen karışım yüze uygulanarak hafifçe kuruması beklenir. Su ile yıkanarak cilt temizlenir. Bu karışım tüm vücuda uygulanabilir. Haftada 2-3 defa uygulayınız.

  Besleyici maske: Kil zengin içeriği ile cildi besliyor.Kil maskesi için 1avuç kili 2 çorba kaşığı ılık su ve birkaç damla tatlı kayısı çekirdeği yağı ile sulandırıp, göz ve çevresi hariç tüm yüzünüze ve boynunuza sürün. Eğer cildiniz yağlı ise karışıma birkaç damla limon suyu ilave edin. Eğer kuru ise bir tatlı kaşığı bal ekleyip karıştırın. 5 dakika bekleyip ılık su ile durulayın. Haftada 2-3 defa uygulayınız.

  Sivilceleri temizleme: Beyaz kil maskesine 2 damla limon suyu ve 2 tatlı kaşığı kayısı çekirdeği yağı ekleyip karıştırın. Akşam yatmadan önce pamuklu kulak çubuğunu karışıma batırıp sivilcelerin üzerine hafif bastırarak maskeyi yedirin. Bir süre bekleyip cildinizi yıkayın.

  Kayısı çekirdeğinin M.S 502'den daha önce tümör tedavisinde kullanıldığı bilinmektedir.Kayısı yağı 1600'lerde ise İngilter'de ülser ve tümöre karşı kullanılmıştır.

  Kayısı çekirdeği yağı,oleik ve linoleik asit gbi doymamış yağ asitlerince zengindir.Hiçbir katı maddesi olmaksızın cilt tatrafından kolayca emilme yeteneğine sahiptir.

  Kayısı çekirdeğinde bulunan yağın %92'si doymamış,%8'i doymuş yağ asitleridir.Bundan dolayı da kayısı çekirdeği yağının vücut tarafından emilimi oldukça hızlıdır.


  Tüm cilt tipleri için çok faydalıdır ve yumuşatıcı ve nemlendirici özelliğe sahiptir.Özellikle kuru ve yağlı ciltler için nemlendirici ve revitalin (cildin oksijen alış verişini güçlendiren) özelliklere sahiptir. Ciltteki kaşıntıyı, kuruluğu, iltihabi azaltmak için de kullanılabilir. Ciltte oluşan siyah nokta ve sivilcelerin giderilmesinde de oldukça etkili olabilmektedir.

  Kayısı çekirdeği yağı masaj yağıolarak da oldukça faydalı,cildi besleyici ve popüler bir yağ türüdür.

  Kayısı çekirdeği yağı, yüksek oranda poli doymamış yağ asitleri yanında doğal olarak yapısından gelen A,B1,B2,B6 VE E vitaminleri içermektedir. Dolayısıyla bu vitaminler sayesinde hücrelerin yardımcı olabilmektedir. Kayısı yağının önemli bir özelliği de cilt sağlığı için gerekl olan Na,K,Ca,Fe,Zn,Mn,Ni ve Co gibi temel elementleri de bünyesinde barındırmasıdır.

  %100 doğal kayısı çekirdeği yağı ve kayısı çekirdeği posası kullanılarak üretilen ZERDALİ DOĞAL GÜZELLİK ve BAKIM SABUNU cilde kolay nüfuz eder.Yumuşatıcı ve nemlendirici özelliğe ile saç, yüz ve vücut temizliğinde rahatlıkla kullanılabilir önerilmektedir.

  Sabunun içerisinde bulunan Na,K,Ca,Fe,Zn,Mn,Ni ve Co elementleri ile birlikte kayısı çekirdeği posasında da bulunan B-17 vitaminin cilt kanserini etkileyici etkisi olabileceği saptanmıştır.

  Kayısı çekirdeği yağı,yüksek oranda doymamış yağ asitleri ve doğal olarak,A,B1,B2,B6 VE E vitaminleri içerdiğinden bu vitaminler sayesinde sabunumuz hücrelerin yenilenmesine de yardımcı olabilmektedir. Tüm cilt tipleri için çok faydalıdır ve yumuşatıcı ve nemlendirici özelliğe sahiptir.

  Yüz maskesi ise sadecetatlı kayısı çekirdeğinden yine soğuk pres vasıtası ile üretilmekte olup tanecik büyüklükleri yaklaşık olarak mikron mertebesinde olduğundan ciltlerde bulunan gözeneklere girebilmektedir.Özellikle Na,K,Ca,Fe,Zn,Mn,Ni ve Co elementleri ile birlikte A,B1,B2,B6 VE E vitaminleri içeren son derce zengin bir doğal karışıma sahiptir.

  Bu yüzden özellikle ciltteki kırışıklıklar,lekeler,sivilceler ve benzeri problemler için doğrudan etkili olup özellikle bayanlar tarafından sık bir şekilde kullanılmaktadır.kayısı çekirdeği yağı kil maskesi,  kil ve kayısı çekirdeği yağı maskesi,  kayısı çekirdeği yağı maskesi,  kil ve kayısı yağı maskesi,  kayısı çekirdek yağlı doğal kil maskesi,  kayisi cekirdegi yagi maskesi,  kayısı çekirdeği yağı ile kil maskesi