Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Adet bitince hemen hamile kalınırmı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Adet bitince hemen hamile kalınırmı

  Reklam
  adet bitiminden hemen sonra hamile kalınırmı


  Paylaş
  Adet bitince hemen hamile kalınırmı Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  adet sonu hemen hamilelik olmaz yumurtlamanın gerçekleşmesi gereklidir.


  ---------------
  YUMURTLAMA DÖNEMİ NE ZAMANDIR ?

  Her kadın, her bir yumurtalıkta, olgunlaşmamış 250.000 ile 400.000 arası yumurta ile doğar.

  Bir adet döneminden 14 gün önce, yumurta olgunlaşır ve döl yatağına salınır. Buna yumurtlama denir.

  Bir sperm bir kadının vücudunda 72 saate kadar yaşayabildiği halde, bir yumurta salındığında yaklaşık 24 saat yaşar. Genelde adet dönemi 28 günde bir oluşur, ancak bir çok kadının düzensiz adet dönemleri, düzensiz yumurtlama dönemleri ya da başka sorunları vardır. Yani, yumurtlamanın oluşmasını sağlamak ve ne zaman oluşacağını tespit etmek, başarılı bir gebelik için çok önemlidir.

  Arzu ettiğiniz bebeğe bir an önce kavuşmak istiyorsanız, en önemli koşul yumurtlama döneminizi tespit ederek, ne zaman cinsel ilişkide bulunmanız gerektiğini bilmeniz. Kadınların en doğurgan oldukları bu döneme ait küçük formüller var:

  Adet döneminizin başladığı ilk gün ” 1.GÜN” olarak kabul ediliyor. 28 günde bir adet gören kadında yumurtlama 13. ve 15. günler arasında gerçekleşiyor. İşte bu dönem en fazla doğurgan olduğunuz zaman.

  Ancak kadınların tümü bu dönemde yumurtlamıyor. Bazı kadınlar bu dönemden biraz daha önce veya sonra yumurtlayabiliyor.

  Bu nedenle bebek sahibi olmaya karar veren çiftlerin hamilelik öncesi hazırlıklarını tamamladıktan sonra 2 günde bir cinsel ilişkiye girmeleri öneriliyor. 2 günlük dinlenme süreci, erkeğin menisindeki sperm sayısının artması için önemli. Bu arada unutulmaması gereken önemli bir nokta şudur; bazı kadınlar yumurtlama problemi yaşamasına rağmen düzenli olarak adet görebiliyor ve yumurtlama durumları aydan aya değişebiliyor. O ay yumurtlamanın olup olmadığı ise ultrason ya da kan testleri ile belirlenebiliyor.
  Erkek spermi cinsel ilişkiden yaklaşık olarak 48-72 saat süreyle kadın vücudunda canlı olarak kalabiliyor. Kadının en doğurgan olduğu yumurtlama döneminde, işte bu canlı spermlerin orada olması gerekiyor.
  kaynak:medical 3. 3
  Fatma
  Adetım bıttı ertesı gun beraber olduk
  Adet takvıme gore beraber oldugumuz gun hamıle kalabılecegım bı gun
  Adet sonrası ılk gun için gebe kalınmaz dıye bılıyorum
  Bu bılgım yanlıs mı 4. 4
  Adetım bıttı ertesı gun beraber olduk
  Hayız gününün ilk gününden 14 gün sayın ve 5 veya 6. gün yumurta catlama olayı gelişir kadınlarda bu dönemlerde eşiniz ile birliktelik olur ise gebe kalma şansınız fazlalaşır.Geniş bilgi için bulunduğunuz yerde bir kadın doğum doktoruna görünün sizi aydınlatıcaktır.adetten hemen sonra hamile kalınır mı,  adet bitince hemen hamile kalınırmı,  adet bitiminden hemen sonra hamile kalınır mı,  adet dönemi bitince hemen hamile kalınırmı,  adet bitince hamile kalınırmı,  adetten sonra hamile kalınır mı,  adetten hemen sonra hamile kalınırmı