Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan İçinde bulunduğum bu çıkmazdan nasıl başa çıkabilirim? yardım edin lütfen Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Serdar2121

  Reklam

  İçinde bulunduğum bu çıkmazdan nasıl başa çıkabilirim? yardım edin lütfen

  Reklam
  yaşım 24 arkadaşlar..Benim başımdan çok sorunlar sıkıntılar geçti,aile dost,akraba,para,pul,ihanetler..Tek tutunduğum bir kadınım vardı evli değildik nişanlıydık..Oda bana ihanetler etti ben yine mücadele ettim peşinden koştum yılmadım YIKILMADIM..En sonunda kaçırdım 1 gün sonra eve götürdüm yalanlar söyledim anca inandırdım naptıysam olmadı bir anda soğudu..Bana tek söylediği, ( cinler vardı bunda cıktığımdan beri biliyorum ) 5 senedir bir ilişkimiz var..Ben inanmadım.Ve artık ÖLÜMÜN NE KADAR GÜNAH YERİ OLMADIĞINI BİLİYORUM..AMA SON ÇARE ONADA KENDİMEDE SIKMAK OLUCAK...Sizce nasıl çıkabilirim bir kaç gün içinde bu durumdan..


  Paylaş
  İçinde bulunduğum bu çıkmazdan nasıl başa çıkabilirim? yardım edin lütfen Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  yaşım 24 arkadaşlar..Benim başımdan çok sorunlar sıkıntılar geçti,aile dost,akraba,para,pul,ihanetler..Tek tutunduğum bir kadınım vardı evli değildik nişanlıydık..Oda bana ihanetler etti ben yine mücadele ettim peşinden koştum yılmadım YIKILMADIM..En sonunda kaçırdım 1 gün sonra eve götürdüm yalanlar söyledim anca inandırdım naptıysam olmadı bir anda soğudu..Bana tek söylediği, ( cinler vardı bunda cıktığımdan beri biliyorum ) 5 senedir bir ilişkimiz var..Ben inanmadım.Ve artık ÖLÜMÜN NE KADAR GÜNAH YERİ OLMADIĞINI BİLİYORUM..AMA SON ÇARE ONADA KENDİMEDE SIKMAK OLUCAK...Sizce nasıl çıkabilirim bir kaç gün içinde bu durumdan..
  öncelikle en başta sabırla ve dualarla yardımı Allah'u Teala'dan dileyin
  nefsinize ve şeytana uyup hata üzerine hata yaparak daha beter belaya düşmeyin kardeş
  güzellikle konuşup gönlünü kazanabilir konuşarak çözümleyebilirsiniz
  dünya hayatı geçici bir imtahan yeri olduğunu hatırdan çıkarmamak gerek
  hayatta her şey bizim istediğimiz gibi olmuyor maalesef bazen pürüzler olabiliyor
  kafaya sıkmakla hiç bir şey çözümlenemez anca ebedi azaba müstahak olunur
  zaten bunun hükmünden ve dinde yeri olmadığından haberdarsınız
  hissi davranmayın elbet bir çözüm yolu bulunur maneviyatınızı bozmayın akılcı davranın
  bu can size verilmiş en büyük emenettir,boşuna telef etmeyin bunlar sana şeytandan bir fısıltıdır
  sakın uymayın,birde karşınızdaki kişiyi hayatın merkezi olarak düşünmeyin çünkü hayatımızın tek gayesi
  Rabbe sadık bir kul olmaktır biraz meneviyata yönelin,sosyal aktiviteler yada başka meşguliyetler
  bulun hep aynı soruna odaklanmayın,kafanızı biraz deşarz edin sağlıklı düşünebilmek açısından.
  ileride neler olur bilinmez belki bir kez daha sever ve sevilirsiniz
  kim bilir belkide şu anki melankolik ruh halinin ürettiklerine güler geçersiniz..İnşaAllah
  Allah (c.c) yardımcınız olsun,Sıratel mustakimden ayaklarımızı kaydırmasın. 3. 3
  Kayıtsız Üye
  Senden allah razı olsun kardeşim..Ama Bu sevgi varya atılmıyor..Günahlarımın bedelini ödüyorum sanki..Yapacağım şeyin ne kadar günah ne kadar günahkar olacağını biliyorum..Ben çok seviyorum ama bir anda soğuma oldu dünyam oydu yalansız..Ama nefes almak istiyorum artık..Tek Size soracağım soru..Cinler Rahatsız edermi..Yapabilirmi böyle birşey yoksa yine yalanmı..Artık içinden çıkmak istiyorum durumumdan..Allah razı olsun ılgılendığın ıcın..Allah günahlarımı affetsin.. 4. 4
  Alıntı Kayıtsız Üye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Senden allah razı olsun kardeşim..Ama Bu sevgi varya atılmıyor..Günahlarımın bedelini ödüyorum sanki..Yapacağım şeyin ne kadar günah ne kadar günahkar olacağını biliyorum..Ben çok seviyorum ama bir anda soğuma oldu dünyam oydu yalansız..Ama nefes almak istiyorum artık..Tek Size soracağım soru..Cinler Rahatsız edermi..Yapabilirmi böyle birşey yoksa yine yalanmı..Artık içinden çıkmak istiyorum durumumdan..Allah razı olsun ılgılendığın ıcın..Allah günahlarımı affetsin..
  dediğiniz varlıklar insanların üzerinde etkili oldukları özellikle psikolojik durumlarını
  bozarak depresif ruh haline sebep oldukları bilinen bir gerçek soğukluğunun sebebi
  verdikleri rahatsızlıktan dolayı olabilir.İslam alimleri Peygamberimizin bu konudaki hadislerine
  istinaden bu gün depresyon olarak bilinen ruhi hastalığın sebebinin bu varlıkların verdikleri sıkıntılar
  olduğunu bildirirler.gerek pisikiyarti gerekse manevi olarak tedavi yoluna gidilebilinir.
  beyninizde yapmayı tasarladığınız kötü fiili Allah aşkı için aklınızın ucuna bile getirmeyin Lütfen...
  dünya adına ebedi ahiretinizi yakmayın yazılarınızdan inançlı bir Mü'min olduğunuz kanısındayım
  bunun sonucunu bile bile ateşe atlamayın çünkü dünya ve içindekiler için hiç değmez
  sorunuz hakkında eklenen yazıyı okuyabilirsiniz


  ---------------------------------


  Cinler genellikle tek başına kalan ve bünyesi uygun olan, vücudunda açık menfez bulunan insanları korkuturlar. İnsanlara ürperti, vesvese, heyecan, asabiyet, telaş gibi hisler verirler. Asr-ı saadette cinler maddi olarak da saldırı yapabiliyordu. Hz. Ali (r.a.) Celcelutiye'de kendine hüddam olan ifritler vasıtasıyla, namaz kılarken kafir cinlerin veya düşmanlarının taarruzundan korunuyordu. Veya Hz. Peygamber (asm), beyt-ül mal'dan hırsızlık yapan bir cini direğe bağlıyordu. Günümüzde böyle maddi görüntü ile karşımıza çıkmıyorlar.

  Asr-ı saadette meydana gelen hadiseleri ve rivayetleri iyi anlamalı, iyi tabir etmeliyiz. Yoksa bir çok konuda yanılabilir, hatalı bilgilere sahip oluruz. Olayın meydana gelişi ile şahıslar arasında iyi bir irtibat kurmalıyız. Hadiselerin hikmetini ve mahiyetini iyi kavramalıyız. Hangi söz, nerede, hangi olay neticesinde söylenmiş, bunu idrak etmeliyiz.

  Cinler, insanları korkutmayı, vesvese ve şüpheye düşürmeyi, aciz ve çaresiz bırakmayı severler, kendilerine yalvarılmasından hoşlanırlar. Halef, selef meselesi bu konuda tesirli bir sebeptir. Yani, insan yaratılmadan evvel yeryüzünde cinlerin hakimiyeti vardı. Mantık, muhakeme, iz'andan uzak cin toplulukları yeryüzünü fesat ve savaşa boğdular. Sonra üzerlerine halife olarak insan geldi. Kafir cinler insanlara rahatsızlık verirken bu zarar insanın bünyesine, yapısına göre değişir. Yoksa cinler, her insana gidip zarar veremez.

  Cin, insana tasallut edince, onu korku, ürperti hisleriyle sefahat ve kötü alışkanlıklara sevk eder. Yani, sıkıntı ve korku, endişe ve ürperti ile insan ibadeti terk eder; içkiye, kötü alışkanlıklara, intihar etme duygusuna müptela olur.
  Böyle bir cin tasallutuna maruz kalan kişiler, eğer iyi niyetli, ihlaslı ve metafizik aleme kabiliyeti olan kişilere rast gelirse, Allah'ın (c.c.) izniyle şifa bulabilir. Sadece dindar olmak yeterli değildir; bazı medyumluk kabiliyetlerinin de olması gerekir. Bu olayların hepsi ilmidir. Ayrıca tılsımat-ı kur'aniye, ehil kimseler vasıtasıyla cinlerin tasallutuna uğramış insanlara yardımcı olabilir.

  Cinin zararsız hale getirilmesi mümkün müdür?
  Evet, mümkündür. Zira cinin başka yere kaçmaması, medyumluk kabiliyeti olan kişinin gözlerinin hüneriyle sağlanır. Ancak buradaki maddi gözümüz değildir.
  Çünkü biz cinleri, beş duyu organımızdan biri olan göz ile göremeyiz. Manyetik akım, el, göz ve nefesten farklı farklı frekansta çıkar. Gözden çıkan bir şua, cini olduğu yerde sabitler, kımıldayamaz hale getirir; cini bulunduğu yere adeta mıhlar. Belki cin çeşitli kılıklara girebilir, korku ve ürperti veren görüntü gösterebilir, ama insanın bu konudaki üstünlüğü tartışılmaz. İnsanlar arasında meşhur "göz hapsi"deyimi tam bu hadise için geçerlidir.
  Nazar devam ederken cin bir yere kaçamaz. Bu arada okunacak olan tılsımat-ı Kur'aniye dediğimiz ayet ve dualarla cinin üzerine gönderilen manyetik nefes onu nötr hale getirir, yani öldürür. Ama gönderilen akıma göre bu yaralanma ve çeşitli zarar verme şeklinde de olabilir.


  Sorularla İslamiyet

çıkmazda kalınca okunacak dua,  cıkmazdayken okunacak dua,  çıkmaza girince okunacak dua,  cikmazdan cikmak icin dua,  cinlerle nasıl başa çıkabilirsiniz,  ihanetle nasil basa cikabilirim,  insan çıkmaza girdiğinde ne yapmalı