Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Anaokulu faaliyetleri ve yapılışları Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Anaokulu faaliyetleri ve yapılışları

  Reklam
  anaokulu faaliyetleri ve yapılışları


  Paylaş
  Anaokulu faaliyetleri ve yapılışları Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Anaokulu faaliyetleri ve yapılışları

  KONSERVE KUTULARINDAN UZAY ROKETİ
  Bu günkü sanat etkinliğimizin sonunda sınıfımızın tavanı altında bir uzay roketi yörüngeye girdi. Yapılan etkinlik biraz spontan geliştiği için sizlere bu defa kalıp gösteremiyorum fakat Eda öğretmen ve çocukları çalışırken ben her adımı sizin için görüntüledim.

  Önce mutfakta birikmiş 3 adet boş konserve kutusunu alıyoruz.  Onları dipleri yukarı doğru, açık tarafları aşağı doğru gelecek şekilde üst üste dizip bantla sabitledik.  Mavi pastel boyayla boyadığımız resim kağıdından konserve kutusundan biraz daha yüksek bir koni yaptık.  Mutfak folyosunu kullanarak konserve kutularını sardık.

  Koniyi de tepesine silikon yardımıyla yapıştırdık.  Dört adet "L" şekli kırmızı kartona çiziyoruz. Eni ve boyu konserve kutusunun boyu kadar olsun  Çocuklarımız bu dört şekli dikkatlice kessin  Ve roketimizin etrafına ayaklarını yapıştırıyoruz  Resim kağıdın üstüne gelişigüzel alevler çizip sarı ve kırmızı pastel boyalarla boyuyoruz.

  Dikkatlice kesiyoruz.  Ve konserve kutusunun altta kalan açık kısmına yine silikonla yapıştırıyoruz

  Pullarla süsledikten sonra. . . . . .
  ROKETİMİZ HAVALANMAYA HAZIR

 3. 3
  Kayıtsız Üye
  çok güzel bayıldımanaokulu faaliyetleri ve yapılışları,  faaliyetler ve yapılışları,  en güzel faaliyetler ve yapılışları,  güzel faaliyetler ve yapılışları,  anaokulu faaliyetleri,  anaokulu faaliyetleri yapılışı,  anaokul etkinlikleri ve yapılışları