Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan İslamda erkeğin karısını aldatması caizmi Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  İslamda erkeğin karısını aldatması caizmi

  Reklam
  islamda erkeğin karısını aldatması


  Paylaş
  İslamda erkeğin karısını aldatması caizmi Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Evlilikte cinsellik son derece önemlidir. Bu yüzden cinsel yönden sorun yaşayan eşlerin sorunlarını mutlaka çözmeleri gerekir. Bunun için ilk yapmanız gereken şey, bu alanda uzman bir doktora/psikologa/evlilik danışmanına birlikte gitmek ve durumunuzu izah etmektir. Sizin veya eşinizin tedavi veya terapi ile düzelecek bir durumunuz varsa işleriniz yoluna girer. Sorunu düzeltmek için elinizden ne geliyorsa onu yapmaya çalışın. Bu gibi durumlar tedavisi mümkün ve kolay olan durumlardır. Allah bir dert vermişse mutlaka devasını da vermiştir.
  Peygamberimiz sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurmuştur:


  Üsâme b. Şerîk radıyallahu anh’den rivayete göre o şöyle demiştir: Bedeviler: “Ey Allah’ın Resulü! Hastalanırsak tedavi yoluna gidelim mi? Dediler. Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem: “Evet tedavi görün. Ey Allah’ın kulları tedavi olunuz. Çünkü Allah yarattığı her bir hastalık için mutlaka şifasını/devasını yaratmıştır. Ancak bir hastalık müstesnadır” buyurdular. Bunun üzerine o bir hastalık nedir? Ey Allah’ın Resulü dediklerinde; “İhtiyarlıktır” buyurdu. (Tirmizi, Tıp, 2; Ebû Dâvûd, Tıp, 1; İbn Mâce, Tıp: 1)
  alıntı
islamda erkeğin karısını aldatması,  koca karısını aldatırsa,  erkeğin karısını aldatması günahmı,  dinde kocanın karısını aldatması,  kocanın karısını aldatması günah mı,  dinimizde erkek karısını aldatırsa,  dinimizde kocanın karısını aldatması