Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Akıntı gelmesi hamilelik belirtisimidir Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Akıntı gelmesi hamilelik belirtisimidir

  Reklam
  akıntı gelmesi hamilelik belirtisimidir


  Paylaş
  Akıntı gelmesi hamilelik belirtisimidir Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Erken dönem hamilelik belirtilerinden biride akıntıdır. Hamilelik belirtisi olan akıntı kokusuzdur ve rengi beyaza yakın koyudur. Gebelik belirtisi olan akıntıyı normal dönemde yaşanabilecek akıntıdan ayıran en önemli iki fark renginin koyu ve kıvamlı olması ile kaşıntıya yol açmamasıdır. gebelik döneminde akıntı yaşanmasına değişen hormon seviyesinin vagina içerisinde ki yapıyı bozması neden olmaktadır.

  Gebeliğin ilerlemesi ile beraber yaşanan akıntının miktarı ile beraber koyuluğu da artış gösterir. hamilelik dönemi boyunca vücut bebeğin korunmasını sağlamak amacı ile bazı savunma mekanizmalara geliştirir. Bunlardan biri de rahim ağzının özel bir salgı ile tıkanmasıdır. Rahim ağzının kapatılmasının amacı rahimden gelebilecek hastalıklara karşı bebeği korumaktır. İlerleyen evrelerde gelen akıntı bu tıkaçtan kaynaklanabilir.

  Hamilelikte akıntıya karşı yapılması gereken en önemli şey hijyeni sağlayabilmektir. Bunun için bakteri üremesini engelleyen pamuklu iç çamaşırlar giyilmeli, sık sık çamaşır değiştirmeli ve özellikle de iç çamaşırlarının ağları ütülenmelidir.
  alıntı
akıntı hamilelik belirtisimidir,  hamilelik belirtileri akıntı,  akıntı gelmesi hamilelik belirtisimidir,  beyaz akıntı hamilelik belirtisimi,  sarı akıntı hamilelik belirtisimi,  sari akinti hamilelik belirtisi,  vajinadan beyaz akıntı gelmesi hamilelik belirtisimidir