Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Namaz kilmayan bir genc ile evlenmek caiz mi Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Namaz kilmayan bir genc ile evlenmek caiz mi

  Reklam
  Selamün aleküm,
  benim sorum evlilikle alakali. Görücü usulü ile birinle tanistirildim. Kendisi iyi birine benziyor ama malesef namaz kilmiyor ve arada sirada icki iciyor. Ben namazimi kiliyorum, sükür Rabbime bugüne kadar agzima icki sürmedim. Elimden geldigi kadar dinimizin emirlerini yerine getirmeye calisiyorum. Benim eskiden cok büyük günahlarim oldu, tevbe ettim insallah kabul olmustur.
  O gencte bana diyor ki belki bende hidayete ererim, senden göre göre bende namaz kilmaya baslarim, ickiyi birakirim. Inanci var ama dini bilgisi zayif. Ben de cok tereddütte kaldim. Böyle birinle evlenmelimiyim yani caiz mi, belki Allah nasip ederse ben vesile mi olururum onun hidayete erisine. Cünkü benim de günah isledigim zamanlar oldu. Yoksa en iyisi baslamadan bitirmek mi ?
  Lütfen yardimci olun. Cevaplariniz icin simdiden Allah razi olsun.


  Paylaş
  Namaz kilmayan bir genc ile evlenmek caiz mi Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  SORU: Hocam sizleri çok uzun bir zamandır internet üzerinden dinliyorum. Allah razı olsun. Görücü usulü bir evlilik konusu var fakat damat adayı namazsız. Diğer konularda anlaşılabilir belki ama namazsızlık konusunda emin değilim. Namazsız biriyle evlenilebilinir mi? Allah yolunuzu açık etsin.


  CEVAP:
  Namazı maazallah inkâr eden biri ile ihtiyarî olarak bir arada yolculuk bile yapamayız. Tembellikten ötürü kılmayan ise incelenmelidir. İlk fırsatta başlayacak biri için esnek davranabiliriz. Aksi takdirde başınızı derde sokmayın.
  Nureddin Yıldız