Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan İslamda aldatılan kadının ne yapması gerekir Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  İslamda aldatılan kadının ne yapması gerekir

  Reklam
  İslamda aldatılan kadının ne yapması gerekir


  Paylaş
  İslamda aldatılan kadının ne yapması gerekir Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Hocam, aldatılan kadın ne yapmalı? Kadın olsun erkek olsun, bir insan böyle bir şeyi nasıl kaldırabilir, nasıl kabullenebilir? Kabullenemiyorsa zaten boşanıyorlar ama ya boşanamayanlar, bir kez daha denemek isteyenler kocası pişman olduğu için beraberliği tekrar denemek isteyen kadınlar bunu nasıl yedirebilirler kendilerine? Nasıl hazmedebilirler? Ben denemeye hazırım ama nasıl unutacağım bunu? Eskisi gibi sevebilecek miyim eşimi, güvenebilecek miyim, inanabilecek miyim, eşime? Her baktığımda yaptığı ihanet geliyor aklıma, hemen moralim bozuluyor. Yani şöyle bir şey: insan bir şey düşünür, sadece düşünür yani ama ben düşündüğüm an veya aklıma geldiği an içten içe acı çekiyorum. Yani kalbim sızlıyor çok acayip bir duygu, anlatamam. Sanki öldürüyor beni. Acı çeken insan karşı tarafa da çektirir. Hele sebep o kişi ise. Peki, o zaman ben nasıl bu yuvayı kurtarabilirim? Neler yapmalıyım? Bu düşünceleri nasıl yok edebilirim? Ben eşimden nefret etmek değil ona yardımcı olmak istiyorum, çünkü onun durumu da pek iyi değil. Hocam lütfen bana yardımcı olun, ne yapmam gerektiğini, nasıl davranmam gerektiğini bana anlatırsanız, bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
  Cevap : Aldatılmak da aldatmak da elbette çok kötü bir şey. Bundan Allaha sığınırız.
  Efendimiz: "Bizi aldatan bizden değildir" buyurur. Ama her şeye rağmen insanlar nefislerine ya da şeytana mağlup olabiliyorlar.
  Bunun için Efendimiz aldatmayı bir boşanma sebebi saymış ve hanımının kendisini aldattığını söyleyen bir insana, "Öyleyse boşa" demiştir. Hala sevdiğini söyleyince de, "O halde katlan" buyurmuştur.
  Şimdi siz iki kötü durumla karsı karşıyasınız, bunlardan birisini seçmek zorundasınız:
  Ya boşanır ve bunun zorluklarını göze alır, bunlara katlanırsınız ki, bu çok zordur ve hangi kötülüklere sebep olacağını bilemezsiniz. Ya da bu ızdırabı içinizde sürekli taşır ve beraberliğe katlanırsınız. Şahsen ben size bunu tavsiye ederim. Çünkü böylece kocanızı da kurtarmış olursunuz. Tahammül için ve onun düzelmesi için Allaha sürekli dua edersiniz. Bu da sizin ibadetiniz olmuş olur. Ama her iki durumda da bu acıların mükâfatını Allahtan alırsınız.


  Faruk BeşerAldatılmış bir kadın neyapması gerekiyo,  eşimi zinadan nasıl kurtara bilirim,  kocami o kadından nasil kurtaririm,  esimi zinadan nasil kurtarabilirim