Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Vajina segirmesi gusul gerektirirmi Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Vajina segirmesi gusul gerektirirmi

  Reklam
  vajina segirmesi gusul gerektirirmi


  Paylaş
  Vajina segirmesi gusul gerektirirmi Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Kadının ejakulasyonu kadın orgazma ulaşmadan hemen önce oluşur. Kadının ejakulasyonuna, kadının menisi diyebiliriz. Yani kadının orgazmla gelmesi, daha doğrusu kadının orgazma ulaşması sırasında jenital bölgesinden özel karakterli bir sıvının gelmesine kadının ejakulasyonu veya gelmesi denir. Bu salgı bazı kadınlarda çok seyrek, bazılarında da her zaman görülmektedir. Bu ejakulasyon bazı kadınlarda birkaç damla halinde, bazılarında ise yatağı oldukça ıslatacak kadar olmaktadır. Bu konudaki asırlardan beri bilinen gerçeklerin yakın geçmişte dikkate alınmaması veya bilgi azlığı nedeniyle kadının ejakulasyonu hem hekimler, hem de hastalar tarafından idrar kaçırma ile karıştırılmıştır.
  Antik çağın ünlü hekimi Hipokrat kadının menisini, erkeğin menisine göre daha akıcı bir sıvı olarak tarif ediyordu. Avrupa tıbbini asırlar boyu etkisinde bırakmış olan 980-1037 yıllarında yaşamış olan ünlü Türk hekimi Ibni Sina'nın "Al Kanun Fit Tıp" adlı yapıtında ejakulasyon sözcüğü "inzal" olarak geçmekte ve her iki cinste de görüldüğü yazılmaktadır. Cinsellik literatürüne geçmiş en ünlü eserlerden Kama sutra'da da orgazma ulaşmadan önce kadında jenital bölgeden gelen bir sıvının tarif edildiğini görüyoruz.
  Bu sıvıyı, ilk uyarılma sırasında veya önsevişme sırasında döl-yolunun nemlenmesi, ıslanması ile karıştırmamak gerekir.

  Kadının ejakulatının (menisinin) kaynağı eski Romalılar devrinden beri hekimleri ve pek çok araştırıcıyı meşgul etmiştir. Bugünkü anlamda tanım bundan 300 küsur yıl önce yapılmıştır. 1672'de R. De Graaf adlı bir araştırmacı kadının ejalulatının, kadın prostatı veya corpus glandulosum adını verdiği, idrar yolunun her iki yanında bulunan iki salgı bezinden kaynaklandığını ortaya koymuştur. Bu iki salgı bezi kadının dış jenital bölgesinde idrar yolunun ağzının hemen her iki yanında ufak ağızcıklarla dışa açılırlar.
  Gerçekten bu önemli fizyolojik olaya yüzyılımızın tıbbi otoritelerinin değinmekten kaçınması, belki de yüzyılın ilk yarılarında görülen daha sonra dünya savaşları ile unutulan cinsel devrime bulaşmış olmak istememelerindendir diyebiliriz.

  Bedensel sağlığın temelini ruhsal sağlık oluşturmaktadır. Ruhsal sağlığın, dolayısıyla sağlığın en önemli temel taşlarından biri doyumlu bir cinsel yaşamdır. Kanımca kişi cinselliğini kendi ölçüleri içinde gereksindiği şekilde yaşayabilirse, dengeli ve sağlıklı bir kişi olacaktır.
  Ejakulatın, yani kadının bu salgısının miktarı kadından kadına göre çok değişmekledir. Ejakulat sıvısı bazı kadınların tarifine göre cinsel birleşme sırasında sanki yatağı bardakla su dökülmüş gibi ıslatacak şekilde gelmektedir. Kadınların tümü son yıllara kadar bu konuda bilgili değildiler. İdrar kaçırdıklarını zannedip gittikleri kadın doğum uzmanları ve idrar yollan hastalıkları uzmanları da bu konuda genelde pek bilgi sahibi değildiler.

  Bu salgıyı çeşitli analizlere tabi tutan araştırmacılar bunun özel bir sıvı olduğunu saptamışlardır. 1950'lerden bugüne bu konuda çalışmaları bulunan Graefenberg ve Addiego gibi araştırıcıların hizmeti büyüktür.
  Böylece bu bilgilerin ışığında, seksoloji, patoloji ve fizyolojinin çok aktüel olduğu günümüzde, cinsel fizyolojinin önemli bir bulgusunun son yıllarda tekrar aydınlığa kavuştuğunu görüyoruz.

  Akif POROY  -----------------------------


  Kadın ve erkek cinsel yanıtları arasında fizyolojik bir takım farklar söz konusudur.
  Cinsel uyarılma aşamasında, kadında da erkekte de cinsel organlardan renksiz bir sıvı salgılanır.
  Erkeklerde bu Cowper bezi salgısını takiben genellikle boşalma da olur.
  Kadında ise Bartolin bezlerinin bu sıvısı uyarılmayı gösterir, ıslanma (lubrikasyon) adını veririz.
  Cinsel yanıt sürecinde, istek ve uyarılmadan sonra orgazm aşaması gelir. Orgazm her iki cinste de,
  cinsel organların saniyeler süren ritmik kasılmaları ve buna eşlik eden yüksek haz halidir. Erkekte orgazm
  aşamasında, erkek yumurta hücrelerini de taşıyan meni boşalır. Kadında, orgazma eşlik eden herhangi bir
  sıvı, boşalma denebilecek bir durum söz konusu değildir. Kadınlar, cinsel uyarılma aşamasında ıslanırlar,
  orgazmda da bu ıslaklık sürer, ama herhangi bir sıvı akmaz.

  alıntı...
 3. 3
  Kayıtsız Üye
  Bu sorunun cevabini bilen yok mu Allah askina ya aciklama da gusul gerekir mi gerek mi bunu istiyorum 4. 4
  Meni çıkmadıkça gusül gerekmez 5. 5
  Kayıtsız Üye
  Klitoris seğirmesi gusül abdesti gerekir mi 6. 6
  Kayıtsız Üye
  Klitoris titremesi gusül abdesti gerekir mi 7. 7
  Seğirme nedir bilmem, meni çıkarsa gusül gerekirvajinada seyirme neden olur,  vajina görmek gusül gerektirir mi,  vajinal bölgede seyirme,  vajina seyirmesi,  vajina seyirmesi neden olur ,  cinsel organın seyirmesi,  ön sevişme guslü gerektirir mi