Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Bu sekilde dua uygun olur mu? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Bu sekilde dua uygun olur mu?

  Reklam
  Gecmiste hatalari olan bir bayanim. Utanacagim cok seyler yaptim eski nisanlimla. Hic bir zaman cinsel iliskim olmadi ama zinaya yaklastigim cok zaman oldu. Simdi ise tövbe ettim ve bir daha asla o isledigim günahi yapmamaya yüce Rabbime söz verdim, Allah'in izniyle insallah bir daha yapmam.
  Eger bir kismetim cikarsa nasil davranmaliyim bilemiyorum. Kesinlikle onun hakkina girmek istemiyorum. Isledigim bu günahlari da asla utancimdan anlatamam. Aslinda Allahin rizasi dogrultusunda Peygamber Efendimizin sünnetine uygun bir evlilik her genc kiz gibi bende istiyorum ama karsima cikacak insanin hakkina girmekten cok korkuyorum. O yüzden Rabbime böyle dua etmem uygun olur mu: Eger karsima cikacak kisinin hakkina gireceksem, evlenmeyi nasip etme ve karsima kismet cikarma. ??


  Paylaş
  Bu sekilde dua uygun olur mu? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  konu ile ilgili bilgi için Nureddin Yıldız hocanın
  benzer soruya verdiği fetvasına bakabilirsin
  hidayetiniz daim tövbeniz makbul olsun


  ------------------
  SORU: Selamünaleyküm hocam, ben bekâr bir kızım. Bundan önce zina yapmadım fakat yaklaştım yani birleşme yaşamadım fakat ona gidecek hareketlerde bulundum, yakınlaştım bir erkekle. Şimdi çok pişman oldum, iffetimi koruyamadığım için çok pişmanım, Allah tövbemi kabul eder inşallah. Şimdi biriyle evlenecek olsa ve bana başımdan bir şey geçip geçmediğini sorsa o kişi ben gizlesem günaha girmiş olur muyum ya da bunun korkusuyla evlenmemeli miyim? Allah razı olsun, muhabbetle kalın her daim.

  CEVAP:
  Selamünaleyküm.
  Hayatınızı gün gün soran birine o ayrıntılarla cevap verin elbette ama s
  izden genel durumunuzu soran birine arkadaşlarınız olduğunu söylemeniz yeterlidir.
  Bu fasit geçmiş için iyi tevbe edin, Allah’a sığının.


  ---------------------------

  SORU: Daha önce zina ettiğini bilmediğim, eğer zina varsa evlenmeyecek
  birini kaybetme korusuyla saklansa haberi olmasa günahı ne olur?


  CEVAP:
  Zina büyük bir kusurdur. Evlenmeye ehil insan olmaya bile manidir. Ama fıkıh kuralı olarak zikredecek olursak, daha öncesinde zina etmiş olmak nikâha mani değildir. Zina edenle evlenilebilir. Gizlemeye gelince bu bir vicdan meselesidir. Zina eden biri, muhteşem bir tevbe ile o hatayı örtmemişse onun yüzünden okunur yaptığı iş. Ama ilke olarak, Allah’ın affettiklerini gizlemek esastır. Allah’a emanet olun.

  Nureddin Yıldız