Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Flört yapmadan evlenenler daha mutsuz oluyor, dinimiz neden flört tarzı ilişki Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Flört yapmadan evlenenler daha mutsuz oluyor, dinimiz neden flört tarzı ilişki

  Reklam
  Flört yapmadan evlenenler daha mutsuz oluyor, dinimiz neden flört tarzı ilişkiyi yasaklıyor?


  Paylaş
  Flört yapmadan evlenenler daha mutsuz oluyor, dinimiz neden flört tarzı ilişki Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bahsettiğinizin aksine flört tarzı ilişkiden sonra evlenenler daha mutsuz oluyorlar ve aile içi geçimsizliklerin en fazla görüldüğü evlilik türü flört yaparak evlenmedir.


  Evlilik öncesi eşler birbirlerine en güzel yönleriyle görünmekteler ve evlilikten sonra bu durum son bulmaktadır. Evlilik hayatı boyunca eşine hep en güzel en şirin haliyle görünemeyeceğinden doğal haline bürünüyor. Bu durumda her iki tarafta birbirini "sen eskiden böyle değildin evlendikten sonra değiştin. Artık bana eskisi kadar ilgi göstermiyorsun" diye suçlamaktadır.


  Flört yapmadan evlenenler ise bütün heyacanını bütün sevgisini evlilikten önce değil, evlilik sırasında yaşadığından evlilik hayatı daha uyumlu ve daha sağlıklı oluyor.


  Evlilik öncesi tecrübe ve cinsel uyumun anlaşılması için bahsettiğiniz tarz bir flört tarzı ilişki ile bir bayan veya erkek kaç deneme yaptıktan sonra evlenecek sizce. Onu dene olmadı başkasını o da olmadı diğerini. Bunun ahlakla bağdaşır hiç bir tarafı bulunmamaktadır. Her erkek ve bayan kendisinin eşi için ilk olmasını ister. Diğer türlü güven ve emniyet olmayacak eşlerin geçmişte yaşadıkları tecrübeler sıkıntı oluşturacaktır.

  Evlilik insan hayatı içerisinde önemli bir yer teşkil etmektedir. En küçük işlerinde dahi sağlam temelleri atmayı esas alan bizler evlilik gibi önemli bir olguyu sağlam temeller üzerinde oturtmayı ihmal etmekteyiz. Buda çoğu zaman bizleri telafisi zor hatalara götürmektedir.

  Bilindiği üzere kolay elde edilen şeyin kıymeti pek bilinmez, kolayca da terk edilmesinde mahzur düşünülmez. Değerli şeyler ise hep zor elde edilir, böylece de kolayca terk edilmezler. Kadın değerlerin en yücesi, itibarını korunması lazım gelenlerin de en önde gelenidir. Kadının bir gün falanın yanında, öteki günü de filanın kolunda olması, bir başka gün ise kimin yanında olacağının bilinmez hale düşmesi, onu hayatı boyunca itibarsızlığa mahkum eder. Bir değerli hayatı böylesine değersiz ve itibarsız hale düşüren şeye ise siz ister flört deyin, isterse başka bir şey; ne savunulur ne de sonucu basite alınacak bir doğallık olarak görülebilir.

  S.İslamiyet