Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Zinaya yaklasan genc kiz Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Zinaya yaklasan genc kiz

  Reklam
  Selamün aleyküm degerli ablalarim,
  öncelikle size cok tesekkür ederim böylesine güzel bi sayfa hazirlayip, Ehli Sünnet itikatini savundugunuz icin. O yüzden size danismak istedim bazi konulari. Bu size ikinci kez yazisim ama ilkinde cevap alamadim. Aslinda yazarken bile cok utaniyorum ama malesef bunu da kimseye anlatamiyorum. Lütfen yardimci olun. Cok pismanim. Bundan seneler önce sevgilim oldu, o kisiyle de nisanlandim. Ama malesef cok uygunsuz seyler yaptik ve hic yapmam dedigim günahlara girdim. Kiyafet üzerinden iliskiye girdim hep, yani zinaya yaklastim ve cok günahlar isledim. Ama asla tam anlamiyla cinsel iliskim olmadi. Yine de zina mi islemis oldum ??

  Cok defalar tövbe ettim, tövbe namazlari kildim. Daha da fazla günaha girmemek icin de dini nikah kiydirdik ailelerimizden gizli. Ama zamanla aramiz sogudu ve birbirirmizden koptuk. Simdi tamamen ayrildik. Hic düsünmeden seytana uyup günah isledim simdi de bunun bedelini ödüyorum. Insallah bundan sonra cok cok dikkatli olurum ve asla böyle tuzaklara düsmem. Allah (c.c.) cümlemizi korusun insallah. Eger bundan sonra karsima biri cikarsa nasil davranmaliyim. Ona bu yasadiklarimi anlatmalimiyim. Hani vakti zamaninda nisanli oldugumu söylerimde bu hayasizligi nasil anlatirim. Bunu hangi erkek kabul eder. Anlatmazsam bunun vebali var mi, o kisinin hakkina girmis olurmuyum ??

  Böylesine cirkin bi durumda nasil tövbe etmek uygun olur ??

  Simdiden cok tesekkür ederim. Lütfen yardimci olurmusunuz.


  Paylaş
  Zinaya yaklasan genc kiz Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  SORU: Daha önce zina ettiğini bilmediğim, eğer zina varsa evlenmeyecek birini kaybetme korusuyla saklansa haberi olmasa günahı ne olur?

  CEVAP:
  Zina büyük bir kusurdur. Evlenmeye ehil insan olmaya bile manidir. Ama fıkıh kuralı olarak zikredecek olursak, daha öncesinde zina etmiş olmak nikâha mani değildir. Zina edenle evlenilebilir. Gizlemeye gelince bu bir vicdan meselesidir. Zina eden biri, muhteşem bir tevbe ile o hatayı örtmemişse onun yüzünden okunur yaptığı iş. Ama ilke olarak, Allah’ın affettiklerini gizlemek esastır. Allah’a emanet olun.

  Nureddin Yıldız


  --------------------------------------

  Soru
  18 yaşında iken evli biri tarafından kaçırıldım, dönünce de ailemin yüzüne bakamamak endişesiyle "Aileme zarar gelmesin" diye ondan davacı olmadım.
  Ailem beni o halde kabul etti. 1 yıl sonra başkasıyla evlendim ama onunla anlaşamadım 1 yıl sonra boşandım. 17 senedir ailemin yanındayım. Geçmişte yaşadıklarıma çok pişmanım. Allah'a karşı tövbeliyim, namazımda, niyazımdayım. Dini görevlerini yerine getiren biriyle evlenmek istiyorum. Evleneceğim kişiye resmi evliliğimi anlatırım ama ilk birlikteliğimi anlatırsam yanlış anlaşılmaktan korkuyorum. Anlatmam gerekir mi? Hacca da gittim. İçi başka, dışı başka olmak istemiyorum. (Rumuz: Kader)

  Cevap
  Başınızdan geçen olayda bir kaçırılma/zorlama var, bir mağduriyetiniz söz konusu, bir çeşit tecavüze uğramışsınız. Kendi iradenizi kullanarak bir günaha girmiş değilsiniz.
  Daha sonra tövbe istiğfar etmişsiniz, dini bir hayat yaşıyorsunuz, mazbut ve iffetli duruşunuzu muhafaza ediyorsunuz.
  Allah'ın bir ismi "Gaffar"dır, günahları bağışlar, bir ismi de "Settar"dır, günahları, çirkinlikleri örter. Allah'ın örttüğünü, kulun açması bu açıdan doğru olmaz.
  Bunun için başa gelen çirkin olaylar olduğu geçmişte kalmalı, bugüne taşınmamalı. Çünkü yapılan günahları, yanlışları anlatmak bir çeşit yarayı deşmektir, geçmişi kurcalamaktır, durup dururken kendinizi ele vermektir.
  İşlenmiş olan günahları bir başkasına anlatmama konusunda Peygamberimizin ciddi bir uyarısı vardır. Buyururlar ki:
  "İşlediği günahları açığa vuranlar dışında, ümmetimin tamamı affedilmiştir. Bir adamın gece kötü bir iş yapıp, Allah onu örttüğü halde, sabahleyin kalkıp:
  "Ey falan! Ben dün gece şöyle şöyle yaptım" demesi açık günahlardandır. Oysa o kişi, Rabbi kendisinin kötülüğünü örttüğü halde geceyi geçirmişti. Fakat o, Allah'ın örttüğünü açarak sabahlıyor."
  ***
  Allah o kişinin işlediği günahı örtmüştür ve affetmiştir. Tekrar onu açığa çıkarmanın, başkasına anlatmanın kime ne faydası olabilir, eline ne geçer?
  Evlendiğiniz kişi laf arasında geçmişinizle alakalı bir şeyler sorsa bile "doğruculuk" yapıp veya belirttiğiniz şekilde "İçi başka, dışı başka olmak istemiyorum" diyerek yaşadıklarınızı anlatmayın. "Yalan mı, söyleyeyim, Allah'ın bildiğini kuldan mı saklayayım" gibi bir yanlışa düşmeyin.
  Unutmamamız gereken bir ölçü vardır:
  "Her sözün doğru olmalı; fakat her doğruyu söylemek doğru değildir."
  Bize gelen mesaj, mail, mektuplarda, gençliğinde yaşadığı ilişkileri evlendiği kişiye anlatanların çok zor durumda kaldıklarını, eşlerinin kendilerine "sâbıkalı" olarak baktıklarını, aradaki sevgi ve sadakatin zedelediğini dile getiriyorlar.
  Çünkü yeni bir yuva kurma hazırlığına girmeyi düşündüğünüz için temiz bir sayfa açacaksınız, bu sayfayı lüzumsuz yere karalamaya, lekelemeye ve buruşturmaya gerek yoktur.
  Bunun için yeri geldiğinde duygularınıza hakim olmaya, yerine göre sessiz kalıp geçiştirmeye gayret edin.

  Mehmet Paksu


  Daha da fazla günaha girmemek icin de dini nikah kiydirdik ailelerimizden gizli.
  ve ayrıca veli izni olmadan yani aileden gizli kıyılan
  nikah batıldır (geçersizdir)
  hadisle sabittir kardeşim


  ----------------

  Hz. Aişe radıyallahu anha’nın bildirdiğine göre Hz. Peygamber sal*lal*lahu aleyhi ve sellem üç kere “Hangi kadın velisinin onayı olmadan nikahla*nırsa nikahı batıldır.” buyurdu.1

  Ebu Musa radıyallahu anh’ın bildirdiğine göre Hz. Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem, “Velisiz nikah olmaz.”buyurmuştur.
  2

  Hz. Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurduğu rivayet edilmiş*tir: “Veli ve iki güvenilir şahit olmadan nikah olmaz. Bu şekilde kıyılmayan ni*kah ba*tıldır. Anlaşamaz*larsa sultan velisi olmayanın velisidir.”
  3


  • Ebu Davud, Nikah 20,(2083) Tirmizi Nikah 14 1102
  • Ebu Davud, Nikah 20,(2085) Tirmizi Nikah 14 1101
  • Ebû Dâvûd, Nikâh, 20, (2083) Tirmîzî, Nikâh, 14 1102 İbn Mâce, Nikâh, 15, (1879); Ahmed b.hanbel

 3. 3
  Kayıtsız Üye
  Ben 17yasindaym 14yasinda yani liseye başladığım günden itibaren bi sevgilim oldu onunla ilk sene elele tutmaya utanirdik ikinci senede yqpqmdigimiz kalmadı sarıldi öptü elele tutuştu k üçüncü sene de aynı şeyler devam etti ama ben okullar tatil olduğunda tevbe edip bidaha yapmamak üzere söz veriyorum okul açılınca tekrar yapiyorduk aynı şeyleri bu sene Son simiftaym çok pişmanım ama bi sürü günahla içiçe girdim ailemden kendimden çok utanıyorum uygunsuz şeyler oldu yani cinsel ilişki fln değil dokunma koklama öpmek sarılmak gibi şeyler ayıp konuşmalar yaptık çok kötüyüm Allahin huzuruna cikmaktam utanıyorum namaz kılıyor kuran okuyorum ama aynı zamanda da dokinmalar fln devam ediyor ben nasıl bi muminim ne yapicam :'( 4. 4
  DUR
  Derhal ayrıl ! unut ! geleceğini berbat ediyorsun. Hatandan güzel bir tövbe ile dön. Bu tövbe bu işi tekrarlamayacak cinsten olsun. ALLAH görüyor yaptıklarınızı. Sen o günahlardan uzaklaş ki onlarda senden uzaklaşsın. Asla görüştüğün kişiyle görüşme. Kendini kaptırmış bağlanmış olabilirsin, ama zamanı gelince pişman olacağın kötü işler yapıyorsun. Dünyada sadece Allah'a yönel, bağlan , kapıl. Çevrende hemcinsin iyi dostlar edin boş bırakma kendini. İlerde pişman olmak istemiyorsan durmalısınZinaya yaklastim,  zinaya yaklaştım,  günaha girmemek için dini nikah,  zinaya yaklaştım pişmanım,  zinaya yaklaştım tövbe,  zibaya yaklastim sevgilimden ayrildim,  genc kız iken zina işledim nasıl affedilir