Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Zina Yaptığım Kişi İle Evlenmeli Miyim? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Zina Yaptığım Kişi İle Evlenmeli Miyim?

  Reklam
  Zina Yaptığım Kişi İle Evlenmeli Miyim?


  Paylaş
  Zina Yaptığım Kişi İle Evlenmeli Miyim? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  SORU: Selamun aleyküm hocam.Ben bir erkekle,yapmamam gereken şeyleri yaptım.Tövbe ettim ve pişman oldum.Artık Allah’a laik bir kul olmaya çalışıyorum çok şükür.Yalnız o erkekle yaptıklarımdan dolayı bir süredir kendimi kötü hissediyorum,yani aklıma gelip duruyor.Önceden pişman olduğum için ve tövbe ettiğim için pek kafama takmıyordum,Allah’ımdan af diledim.Ama şu soru aklıma takılıyor hep.Ben bu erkekle,kötü olsun iyi olsun çok şey yaşadım.Ve bu kişiyle evlenmem gerekiyor mu?Namusumu koruyamadım.Aklıma takıldı ben bu kişiyle evlenmek zorunda mıyım değil miyim?.Hatta şöyle desem daha doğru olur.O yaptıklarımdan dolayı,ve tövbe ettiğim halde onu unutmak mı yoksa onunla evlenmem mi gerekiyor..Yine nefsime yenilmekten korkuyorum .Lütfen yardım edin ne yapmam lazım.CEVAP: Selamünaleyküm.
  Şu anda evli değilseniz, evlenme teklifi zamanında bu sorun sizi iyice sıkıştıracak. O kişi ile evlenmeniz mümkünse evlenmeniz, başkası ile evlenmeniz hâlinde karşılacağınız sorunları hafifletir. Tevbenizden yılmayın


  ALINTIDIR.


  KİŞİSEL FİKRİM:
  Tövbe etmiş geçmişe sünger çekmişseniz ve o kişi ile duygusal bağınız kopmuşsa ve ayrılmışsanız kendinize yeni yol çizin. Ama eğer onu zor durumda bırakacaksanız vicdanen kendinize kalmış bir durum.
sevgilimle zina