Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Hanım telefonla görüşürken eşine nerdesin diye sorması adaba aykırı mıdır, eşi bu konuda tepki veriyorsa nasıl davranmalıdır? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Hanım telefonla görüşürken eşine nerdesin diye sorması adaba aykırı mıdır, eşi bu konuda tepki veriyorsa nasıl davranmalıdır?

  Reklam
  Hanım telefonla görüşürken eşine nerdesin diye sorması adaba aykırı mıdır, eşi bu konuda tepki veriyorsa nasıl davranmalıdır?


  Paylaş
  Hanım telefonla görüşürken eşine nerdesin diye sorması adaba aykırı mıdır, eşi bu konuda tepki veriyorsa nasıl davranmalıdır? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bir hanım eşine telefonla nerede olduğunu sorabilir, fakat bu sormaktaki üslup ve amaç çok önemlidir. Erkekler genel olarak bir yönetim, baskı altında yaşamayı sevmeyen bir fıtrattadır, aslında bir yönüyle bu onun hakkıdır.
  Eğer siz onu sorgular bir ses tonuyla nerde olduğunu sorarsanız, eşinizden tepki almanız normal. Bu soru altında bazı kuşku ve şüphelerinizi de ifade ediyorsunuz aslında, diyelim ki gerçekten kuşku duyacağınız bir mesele var, bunu bu şekilde halledemezsiniz. Yumuşaklık ve hoşgörü içinde tavır sergilemeniz hem sizin hanımlığınıza yakışır hem de Cenab-ı Hakkın memnun olacağı bir hal sergilemiş olursunuz.
  Tanık olduğum bir örnek vardı, bir arkadaşım sürekli esini arar nerdesin, kiminlesin diye sürekli sorardı, eşi de çok tepki gösterirdi. Arkadaşıma esine güven onu sürekli arayıp sorgularcasına hesap sorma dedik, sonuçta o senin eşin olduğu kadar Allah’ın da bir kulu, hesap var mizan var, sen sana düşen hanımlık görevini en güzel şekilde yapmaya çalış Cenab-ı Hak huzurunda hesabın güzel olsun dedik. Ve hamdolsun uyguladı, çok mecburi bir şey olmadığı müddetçe eşini aramadı belli bir süre sonra eşi onu arayıp nerde olduğunu, ne zaman geleceğini bildirmeye başladı.
  Unutulmaması gereken bir hakikat var ki, insan bu dünyaya imtihan edilmek üzere gönderildi, hayatının bir safhasında mutlaka sıkıntı yaşayacaksınız, kimi eşiyle imtihan olunuyor, kimi hastalıkla kimi evlatla vs..
  Önemli olan gidilecek yolu iyi tespit edebilmek, eğer amaç Cenab-ı Hakk’ın rızasını kazanmaksa kusurları görmeyin, gerçekten karşılıksız saygınızı ve sevginizi gösterin, o size Cenab-ı Hakk’ın bir emaneti, ona sahip çıkın size cenneti kazandıracak bir sebep olarak görün, isyandan sakının. En ağır imtihan insanın evladıyla olan imtihanıymış.
  Cenab-ı Hak daha zor şeylerle bizleri imtihan etmesin, ömür kandilinin her an tükendiği şu dünyada sabır ve tevekkül içinde rıza-yı ilahiyi kazanan kullardan olmayı nasip eylesin amin.alıntı