Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan İçki İçenin Sofrasında Bulunmak Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  İçki İçenin Sofrasında Bulunmak

  Reklam
  İçki İçenin Sofrasında Bulunmak


  Paylaş
  İçki İçenin Sofrasında Bulunmak Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  SORU: Selamün aleyküm Hocam. Uzun bir aradan sonra inşaAllah haliniz-hatrınız iyidir. Hocam, benim eniştem -malesef- içki içmekte ve bir türlü bırakamadı gitti bu mereti. İçme dediğimiz halde bize, ben sıkıntılarımı unutmak için içiyorum diyor. Geçen gece de evimize geldi. Ben o sırada yemek yiyordum. Tabi o gene içmiş, ağzı kokuyordu. Ben de içgüdüsel olarak buyur bir şeyler yiyiver dedim. Sanırım birkaç dilim peynir almış olsa gerek. Bu noktada 2 sorum bulunmaktadır; almış olduğu o peynirin yerinden (ucundan) daha sonra ben de sanki tatmıştım diye hatırlıyorum.
  1-) Şimdi bende içki içmiş gibi olur muyum?
  2-) Bana bu noktada gusül abdesti gerekir mi?
  Hulasa bu 2 soruma vereceğiniz cevaba paralel olarak, içkili birinin yediği yemekten beraberce yemek, onunla aynı duruma düşmek demek midir? Neticede onun içkili ağzı, içkili dudağı o tabağa değdi? Hocam ben şimdiden vereceğiniz engin dolu cevaplardan ötürü sizlere deruni şükranlarımı sunarım.CEVAP: Selamünaleyküm.
  İçki içenin sofrasında bulunmak caiz değildir. Bu, bir tür onun çirkinliğine rıza göstermek gibidir. İçkici ile beraber yemekten ötürü gusül gerekmez.kuranda içki sofrasına,  içki sofrasında bulunmak