Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Müzik dinleyenlerin kulağına kızgın kurşun döküleceğiyle ilgili hadis var mı? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Müzik dinleyenlerin kulağına kızgın kurşun döküleceğiyle ilgili hadis var mı?

  Reklam
  Müzik dinleyenlerin kulağına kızgın kurşun döküleceğiyle ilgili hadis var mı?


  Paylaş
  Müzik dinleyenlerin kulağına kızgın kurşun döküleceğiyle ilgili hadis var mı? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  s.a kardeşim içinde ensturumantel bulunun bütün müzikler hararmdır.ama ensturuimental olmayan ve seni gunaha sevk etmeyen seni ALLAH ve Resulunun yolundan alıkoymayan müzikler caizdir.hadis vardır.tirmizide gecen'' benım ümmetimden bazıları içki ve müziği helal kılacaklar'' diye zaten acık ve net biçimde sonucun ne oldugu anlasılıyo.. 3. 3
  Kadı Ebu Bekir İbnu’l Arabî, Ahkâmu’l Kur’an’ında, Abdullah bin Mübarek ve İmam Mâlik’in Hz. Enes’ten rivâyet ettiği bir hadisi nakleder: Rasûlullah şöyle dedi:
  “Her kim, bir mûsikî meclisinde bir şarkıcı kızın söylediği şarkıyı dinlerse âhiret günü onun kulaklarına erimiş kurşun dökülecektir.”
  Hadiste geçen konu haram olan müziği dinleyenlerle ilgilidir. Bu nedenle bütün müziklerin haram olduğu söylenemez. 4. 4
  salamualeykum ve rahmetullah icinde calgi aleti olan herhangi muzik hatta ilahide olsa haram dir..muzigi haram yapan sadece kötu sözler isyan gibi mesela bunlar degildir calgi aletleri oldugu icin muzik dinlemek haramdir..nesid yani muziksiz ilahiler haric..ancak bunlarinda bir siniri olmali vakit calmamali Kuran-i kerimi fazlaca dinlemek hepimiz icin daha hayirlidir..

  vesselam
kulaga kursun dökülme hadisi,  her kim müzik dinlerse kulağina eritilmiş kurşun dökülür.,  müzik dinleyenin kulağına