Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Sıkı Rejim Yapmak Anne Sütünün Besleyici Değerini Etkiler Mi ? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Sıkı Rejim Yapmak Anne Sütünün Besleyici Değerini Etkiler Mi ?

  Reklam
  Sıkı Rejim Yapmak Anne Sütünün Besleyici Değerini Etkiler Mi ?


  Paylaş
  Sıkı Rejim Yapmak Anne Sütünün Besleyici Değerini Etkiler Mi ? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Siki rejim Annesutunu azalta bilir malesef.
  Ama saglikli beslenerek hem daha cabuk kilo verir hemde Annesutunu etkilemez.
  Size tavsiyem sulu olan gidalari tuketin.
  Ve cok yesil cayi yada meyve caylarida tukete bilirsiniz.
  Ben geceleri bir bardak Süt icerdim ve cok sık emzirirdim.
  Boylece sutum hic bitmedi.

  Ama sunuda soylemeden gecmek istemiyorum
  Zayifliyayim derken bebeginizi Annesutunden mahrum
  Birakmayin INSALLAH

  Selametle... 3. 3
  Sıkı Rejim Yapmak Anne Sütünün Besleyici Değerini Etkiler Mi ? .
  ...İki hafta önce bir bebeğim oldu. Mesleğim mankenlik. Bu nedenle kısa zaman içinde belirgin kilo vermem gerekiyor. Bebeğimi emziriyorum ama aynı zamanda sıkı rejim yapıyorum. Annem, bu durumda bebeğimi biberonla beslemem gerektiğini düşünüyor. Doğru olan nedir?..

  ...Doğumdan sonra hızlı kilo kaybıyla sonuçlanacak sıkı rejim yapmak anne sütü ile ilgili bazı sorunlar yaşanmasına neden olabilir. Bunlardan birincisi, annenin yeterli enerji, protein ve sıvı almaması durumunda süt üretiminin miktar olarak yeterli olamama ihtimalidir.

  Yapılan çalışmalar, annede beslenme yetersizliği olsa bile anne sütünün besin bileşiminin bebeğin özellikle ilk 4-6 aylık dönemde ihtiyaçlarını karşıladığını göstermiştir. Bu nedenle bebek için çok endişe edilecek bir durum yoktur. Ayrıca bebek düzenli olarak büyüme izleminde tutulacak olursa, anne sütüyle ilgili endişe ortaya çıktığı anda bebeğin beslenme seçenekleri tekrar değerlendirilir ve en uygun şekilde beslenmesi düzenlenir.

  Ancak bundan daha önemli olmak üzere, annenin sağlıklı beslenmemesi anne sağlığı için tercih edilecek bir durum değildir. Annenin yorgun ve halsiz hissetmesine neden olur. Bu da anne sütü üretimi performansını azaltır. Bu nedenle kilo verme gayretlerinin zaman içinde yayılması ve makul ölçülerde yaşanması daha doğru olacaktır. Kilo vermek amacıyla, yiyeceklerin belirli oranda kısıtlanması yerine, günlük enerji harcamasının arttırılması (spor yapılması) tercih edilmelidir. Bu şekilde kilo vermek daha sağlıklı olur...


  ...ÇOCUK GASTRO HASTALIKLARIReflüKabızlıkDispepsiÇölyak HastalığıMide Tembelliğiİnek Sütü AllerjisiLaktoz Entoleransıİrritabl Bağırsak Sendromu..
  ..spor yapmak anne sütünü etkilermi