Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Om-x kullananlar varmı acaba Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Om-x kullananlar varmı acaba

  Reklam
  om-x kullananlar varmı dr verdi gaz için


  Paylaş
  Om-x kullananlar varmı acaba Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  OMX GAZ GIDERICI BITKISEL SURUP
  Bebeklerin gaz ve kolik sancılarının giderilmesine yardımcı olmak için kullanılır. %100 Bitkiseldir. Dere otu yağı ve zencefil ekstresi içerir. Dereotu ve zencefilin mide ve bağırsak sistemi üzerindeki gaz çıkarıcı ve sindirimi kolaylaştırıcı etkileri bilimsel araştırmalarla ispatlanmıştır. Bebekler için özel olarak formüle edilmiş OM-X Surup bebeğinizin gaz sancılarından kurtulmasına ve uykusunun düzenlenmesine yardımcı olur.
  Kullanım Tablosu :
  15 Günlük - 1 Aylık Arası Bebeklerde : 2.5 ml - Günde 4 Defa
  1 Aylık - 6 Aylık Arası Bebeklerde : 5 ml - Günde 4 Defa
  6 Aylık - 12 Aylık Arası Bebeklerde : 10 ml - Günde 4 Defa
  Formülü: Dereotu Yağı, Zencefil Ekstresi, Sodyum Bikarbonat Elementel çinko, Su, Fruktoz
  Farmakolojik özellikleri: Dereotu geleneksel olarak mide barsak düzensizliklerinde kullanılmaktadır. Mide ve barsak sistemi düz kasları üzerinde antispazmolitik etki gösterir. Mide asidini azaltır, aynı zamanda toplam pH seviyesini yükseltir. Mide asit salımını azaltır.
  Mide mukosasını korur. Ayrıca bakteriostatik, karminatif, digestif, çözücü, sedatif, diüretik ve laksatiftir.
  Zencefil ekstresi gastrik pH seviyesini yükseltir ve gastrik sekresyonları azaltır. Sindirim sistemine yardımcıdır. Gastrointestinal sistemin motilitesinin düzenlenmesine yardımcı olur. Uyarıcı karminatiftir. Sodyum bikarbonat antiasit olarak midedeki asidi nötralize eder.
  Endikasyonları: Bebeklerde mide gazı ve kolik sancıları, ayrıca diş çıkarma ağrıları ve uyku düzensizliklerinde endikedir.
  Kontrendikasyonları: Bilinen herhangi bir kontraendikasyonu bulunmamaktadır.
  BEKLENMEYEN BIR ETKI GöRüLDüGüNDE DOKTORUNUZA BASVURUNUZ.
  Ticari Takdim Sekli:OM-X Bitkisel Surup berrak, şeffaf açık sarı renktedir. Beyaz şişe içerisinde 100mldir.
  Etkileşimleri: Bilinen herhangi bir etkileşimi bulunmamaktadır.
  Yan Etkileri/Advers Etkileri: Bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.
  Saklama Sekli: çocukların ulaşabilecekleri yerlerden uzakta, 25ºC nin altında muhafaza edilmelidir. Açıldıktan sonra 4 hafta içerisinde tüketilmelidir.
  Gıda takviyesi olarak satılır.
  Bebeklerde Gaz ve Kolik Sancıları
  Bebeklerin sindirim sistemleri yeni gelişmekte olduğu için aldıkları besini gerektiği gibi sindiremeyebilirler. Yetersiz sindirim, gaz partiküllerinin oluşumuna ve bu partiküllerin sindirim sistemi boyunca dağılmasına neden olur. Bebeklerin beslenirken ve ağlarken yuttukları hava ise gaz partiküllerinin oluşumu için ikinci bir sebeptir. Bebeklerin midelerinde hava kabarcıkları olduğu zaman, mideleri dolu olduğunu düşünür ve asit üretmeye başlar. Bu asitlere ihtiyaç olmadığı için fazla asit bebeklerin midelerinde yanma yapar. Mide hava ile dolu olduğu için mide kasları gevşeyemez, mide kramplarına ve spazmlarına sebep olur. OM-X Bitkisel Gaz Surubu içerdiği dereotu, zencefil ve sodyum bikarbonat ile mide ve gaz sancılarına hızlı çaredir. Dereotu hava kabarcıklarını çözerek, mide ve bağırsakları gevşetir ve rahatlatır. Sodyum bikarbonat ise asitlerin etkisini yok eder. Her gece bir tatlı kaşığı OM-X Bitkisel Gaz Surubu bebeğinizi gaz sancılarından ve mide kramplarından kurtarmanıza yardımcı olur.
  Bebeklerin midelerinde fazla gaz olduğu nasıl anlaşılır?
  ? Bebeğin midesi gerginleşmiş mi?
  ? Midesinde şişkinlik var mı?
  ? Bacaklarını uzatıp tekrar kendine doğru çekiyor ve ağlıyor mu?
  Eğer bu sorulardan herhangi birinin cevabı evet ise bebeğiniz gaz sancısı çekiyor olabilir.
  Bebeklerin gaz sancısı nasıl giderilir?
  En hızlı, etkili ve güvenli olarak OMX Gaz Giderici Bitkisel Surup verilebilirsiniz. Karnına ve sırtına masaj yapabilirsiniz. Emziren anneler gaz yapacak besinlerden uzak durmalıdır. Bebeklerin üşümemesine özen gösterilmelidir. Bebekler mümkün olduğu sürece anne sütü ile beslenmelidir, çünkü anne sütü bebeklerin mide bağırsak sistemine son derece uygun olup kolay sindirilebilir. Bebeklere daha fazla ilgi göstermek, ninni söylemek, bebeği dik pozisyonda tutmak diğer işe yarayabilecek yöntemlerdir.
  Bebekler sadece gaz veya kolik sebebiyle ağlamazlar.
  Ağlama şekli her zamankinden farklı ise, ateşi varsa, kusması fışkırma şeklindeyse, ishal veya başka bir sıra dışı durum varsa en kısa sürede doktorunuza danışmanız gerekir.om x kullananlar,  om-x şurup uyku yaparmı,  omx kullanan anneler,  om-x kullananlar,  omx şurup kullananlar,  om-x şurup kullananlar,  omx bitkisel şurup